Binance szkoli ukraińską cyberpolicję i służby bezpieczeństwa 

2023-03-14 / Tagi:

Binance szkoli ukraińską cyberpolicję i służby bezpieczeństwa 

Giełda kryptowalut Binance zorganizowała szkolenia dla przedstawicieli organów ścigania na Ukrainie. W ciągu ostatniego roku ta wiodąca platforma handlowa była zaangażowana w dziesiątki podobnych inicjatyw w wielu krajach. 

Szkolenia w zakresie kryptowalut 

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance zorganizowała szkolenie dla ukraińskich organów ścigania i organów regulacyjnych. Było ono poświęcone kryptowalutom oraz technologii blockchain, a dobywało się w formie seminariów online. 

Z doniesień medialnych wynika, że przedstawiciel platformy poinformował uczestników szkolenia o polityce Binance w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Podczas wydarzenia przedstawiono również wypracowane przez giełdę metody wykrywania i zapobiegania nadużyciom. 

W zajęciach uczestniczyli pracownicy Ukraińskiej Cyberpolicji, która jest jednostką do walki z cyberprzestępczością Policji Narodowej Ukrainy (NPU), Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oraz Agencji Odzyskiwania i Zarządzania Mieniem (ARiMR). 

Przeciwdziałanie cyberprzestępczości 

Z uwagi na trwający konflikt zbrojny Ukraina codziennie staje w obliczu różnych wyzwań związanych z cyberprzestępczością. 

Wśród nich są przestępstwa finansowe, które zagrażają stabilności i bezpieczeństwu ekosystemu finansowego kraju. Naszym celem jest zjednoczenie wysiłków na rzecz przeciwdziałania cyberprzestępczości, a w szczególności finansowaniu terroryzmu – powiedział Kiril Khomyakov, dyrektor generalny Binance na Ukrainę i Europę Środkową. 

Ukraińskie organy ścigania są już zaangażowane w operacje przeciwko przestępczości związanej z kryptowalutami. W listopadzie ubiegłego roku siły Cyberpolice trafiły na oszustwo, które pozyskiwało inwestorów za pośrednictwem centrów obsługi telefonicznej w całej Europie. Co ważne, Ukraina w przeszłości wyrażała poparcie dla legalizacji kryptowalut, a w marcu ubiegłego roku zaczęła przyjmować darowizny w kryptowalutach. Nasz wschodni sąsiad jest także liderem adopcji kryptowalut i podejmuje kroki w celu uregulowania rynku. Od listopada 2022 roku ARiMR wymienia informacje z głównymi platformami do handlu kryptowalutami na temat własności portfeli w ramach postępowań karnych. 

Program edukacyjny Binance 

Z opublikowanego raportu wynika, że w ciągu ostatniego roku zespół dochodzeniowy Binance był gospodarzem i uczestniczył w ponad 30 warsztatach na temat cyberprzestępczości i przestępstw finansowych. W szkoleniach brali udział przedstawiciele organów ścigania z różnych krajów. Platforma angażuje się również i w inne projekty edukacyjne w regionie. W lutym, poprzez edukację i wydarzenia związane z technologią blockchain zgodziła się wspierać Gruzję w rozwoju jej sektora kryptograficznego. Z kolei w grudniu ubiegłego roku Binance uruchomiło program edukacyjny dotyczący blockchain w Kazachstanie i zaoferowało wsparcie działań regulacyjnych Azerbejdżanu. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.