Binance opuszcza Rosję 

2023-09-29 / Tagi:

Binance opuszcza Rosję 

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że opuści rynek rosyjski, sprzedając swój biznes konkurencyjnej giełdzie CommEx. Według najnowszych informacji firma zapewni rosyjskim użytkownikom płynny proces opuszczania platformy – ma to potrwać nawet rok. 

Binance sprzedaje rosyjski biznes 

Giełda kryptowalut Binance poinformowała, że opuści rynek rosyjski sprzedając swój biznes konkurencyjnej giełdzie CommEx. W swoim komunikacie platforma zauważyła, że migracja zasobów użytkowników będzie uporządkowana dzięki współpracy z CommEx, a zainteresowane strony będą informowane o całym procesie. 

Co ciekawe, platforma handlu kryptowalutami nie ujawniła szczegółów finansowych transakcji, jedynie poinformowała, że sprzedaż jej biznesu oznaczać będzie całkowite wyjście z rosyjskiego rynku. Binance nie będzie miało stałego podziału przychodów ze sprzedaży i nie zachowa opcji odkupu udziałów w firmie. 

Sprawny proces migracji 

Z opublikowanych informacji wynika, że Binance zamknie wszystkie rosyjskie usługi giełdowe i linie biznesowe w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zapewniając jednocześnie sprawny proces migracji. Porozumienie zawarte pomiędzy giełdami pozwoli też na przekierowanie użytkowników, którzy zakończyli proces rejestracji w trybie „znaj swojego klienta” do CommEx, który został uruchomiony 26 września. 

– Patrząc w przyszłość, zdajemy sobie sprawę, że działalność w Rosji nie jest zgodna ze strategią zgodności Binance. Jesteśmy pewni długoterminowego rozwoju branży Web3 na całym świecie i skupimy naszą energię na ponad 100 innych krajach, w których działamy – powiedział Noah Perlman, dyrektor ds. zgodności w Binance. 

Odpowiedź na sankcje 

Najnowsze informacje pojawiają się miesiąc po tym, jak rzecznik Binance powiedział w rozmowie z The Wall Street Journal, że platforma rozważa wyjście z rynku rosyjskiego ze względu na przestrzeganie zachodnich sankcji. Warto przypomnieć, że giełda kryptowalut spotkała się z ostrymi reakcjami regulacyjnymi ze strony kilku agencji Stanów Zjednoczonych, w tym Departamentu Sprawiedliwości, w związku z potencjalnymi naruszeniami ograniczeń nałożonych przez ten kraj na Rosję. Już w sierpniu firma ograniczyła swoje rosyjskie usługi handlu peer-to-peer, usuwając niektóre instytucje finansowe objęte sankcjami z opcji płatności na platformie. Binance wdrożyło również ograniczenia dotyczące walut fiducjarnych dla swoich rosyjskich użytkowników. 

Tymczasem dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zapewnił posiadaczy Binance Coin (BNB) dotkniętych wyjściem z Rosji, że nadal będą mogli cieszyć się 25% zniżką na opłaty transakcyjne na CommEx. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.