Binance dodaje wsparcie dla rozwiązania warstwy 2 Ethereum – Optimism 

2022-05-23 / Tagi: giełdy kryptowalut

Binance dodaje wsparcie dla rozwiązania warstwy 2 Ethereum – Optimism 

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance ogłosiła w piątek, że zintegrowała rozwiązanie do skalowania warstwy drugiej Ethereum – Optimism. Jednak w tej chwili giełda obsługuje tylko depozyty. Zgodnie z zapowiedziami, wypłaty będą dostępne, gdy platforma osiągnie optymalną płynność. 

Wsparcie dla rozwiązania warstwy 2 Ethereum 

Zgodnie z komunikatem opublikowanym 20 maja popularne rozwiązanie skalujące Ethereum Optimism jest już obsługiwane na największej giełdzie kryptowalut Binance. 

Binance otworzy wypłaty dla ETH w Optimism Network, gdy w naszym portfelu znajdzie się wystarczająca ilość aktywów – możemy przeczytać. 

Optimism to rozwiązanie do skalowania warstwy drugiej dla Ethereum, które ma na celu zmniejszenie kosztów i poprawę szybkości transakcji.  A jak wiadomo aspekty te stanowią piętę achillesową wielu sieci blockchain.  

O ile Ethereum stało się głównym centrum różnych działań związanych z DeFi i NFT (czym jest NFT?), koszty w sieci rutynowo rosły w związku ze zmiennością rynku, airdropem NFT lub z powodu pojawienia się nowej, wysokodochodowej farmy. 

Rozwiązania skalujące, takie jak Polygon , Arbitrum i Optimism, pojawiły się w celu rozwiązania właśnie tych problemów.  

Koszty związane z transakcją blockchain to w zasadzie koszt przetwarzania i przechowywania informacji. Rozwiązania warstwy drugiej zasadniczo odsuwają aktywność od kosztownej sieci głównej. Po zakończeniu serii transakcji lub operacji kryptograficznych wyniki tych działań (na przykład kto jest właścicielem jakich monet i ile) są przesyłane i zabezpieczane w sieci głównej. Zmniejsza to przeciążenie łańcucha, zmniejszając ilość informacji, które blockchain warstwy podstawowej musi zweryfikować i zabezpieczyć. 

Dane firmy Dune Analytics wskazują, że koszt gazu Optimism jest obecnie 98 razy niższy niż w przypadku Ethereum. 

Optymistyczny wzrost Optimism  

Zgodnie z danymi Defi Llama, Optimism zyskuje ostatnio na popularności, z całkowitą blokowaną wartością (TVL) wynoszącą 304,1 miliona dolarów i prawie 40 różnymi projektami DeFi wykorzystującymi tę technologię. 

Warto podkreślić, że oprócz Binance, inne giełdy kryptowalut także podjęły kroki w kierunku integracji sieci warstwy 2. FTX, szybko rozwijająca się giełda zintegrowała Arbitrum, kolejne rozwiązanie do skalowania Ethereum. W ubiegłym miesiącu wsparcie Optimism dodała także giełda kryptowalut KuCoin. 

Źródło: decrypt.co 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.