Bifinity – nowa usługa od Binance pomaga firmom wejść na rynek kryptowalut 

2022-03-09 / Tagi:

Bifinity – nowa usługa od Binance pomaga firmom wejść na rynek kryptowalut 

Największa na świecie giełda kryptowalut stworzyła nową spółkę zależną – Bifinity, która ma zajmować się płatnościami na linii fiat-kryptowaluty. Właśnie w ten sposób Binance chce pomóc innym firmom stać się „crypto-ready”, a co za tym idzie umożliwić im bezpośrednie przetwarzanie kryptowalutowych płatności. 

Bramka fiat-krypto od Binance 

Z opublikowanych informacji wynika, że Bifinity obsługuje ponad 50 cyfrowych aktywów i wszystkie główne metody płatności. Warto podkreślić, że wśród nich znajdują się dwaj amerykańscy giganci usług płatniczych - Visa i Mastercard. Jednak to nie wszystko, bowiem nowa usługa będzie zintegrowana również z kryptowalutowymi portfelami Safepal i Zilliqa. 

Wprowadzone rozwiązania sprawiają, że sprzedawcy będą mogli w łatwy sposób zintegrować się z API, co pozwoli ich firmom na łatwą obsługę kryptowalutowych płatności. Co istotne, największa na świecie giełda kryptowalut obiecała także, że wszystko to będzie odbywało się przy niskich opłatach transakcyjnych oraz z wykorzystaniem „najwyższej klasy procesów KYC”.  

W miarę rozwoju kryptowalut i gospodarki Web3 widzimy coraz większe zapotrzebowanie na budowę lepszych połączeń między walutami fiat a kryptowalutami. W ten sposób możemy wypełnić lukę między tradycyjnymi finansami a zdecentralizowaną i scentralizowaną gospodarką kryptowalutową. Wraz z uruchomieniem Bifinity chcemy przyspieszyć masową adopcję cyfrowych aktywów – powiedziała Helen Kai, prezes Bifinity. 

Płatności fiat-to-crypto 

Z komunikatu prasowego wynika, że nowa spółka nawiązała już współpracę z kilkoma innymi firmami. Wśród jej partnerów znalazła się między innymi spółka Paysafe, która ma zapewnić „głęboką wiedzę regulacyjną w zakresie płatności fiat-to-crypto oraz wbudowane rozwiązanie finansowe, które działa jako cyfrowy portfel typu white-label”. 

Jak możemy przeczytać, obie strony zamierzają rozszerzyć działalność na Amerykę Łacińską. Dodatkowo, Bifinity planuje do końca roku zintegrować usługę przetwarzania kart Paysafe w Wielkiej Brytanii i Europie. 

Binance wychodzi poza kryptowaluty 

Przypomnijmy, że Bifinity to tylko jedno z wielu przedsięwzięć podjętych przez Binance w ostatnim czasie. Jakiś czas temu media informowały o tym, że giełda planuje wyjść poza typową sferę kryptowalut. Platforma zgodziła się zainwestować w jeden z najbardziej znanych magazynów i wydawnictw cyfrowych – Forbes. Transakcja ma opiewać na kwotę 200 milionów i pomoże stuletniej firmie połączyć się z SPAC. 

Źródło: Bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.