2022-03-30 / Tagi: gaming
Ronin Network, należące do singapurskiego studia gier Sky Mavis, poinformowało we wtorek, że hakerzy ukradli z jej systemów kryptowaluty warte prawie 615 milionów dolarów. To jedna z największych kradzieży na rynku kryptowalut.
Największa gra typu blockchain, Axie Infinity, która nie jest wymiennym tokenem (czym jest NFT), stała się ofiarą ataku hakerskiego po tym jak włamano się do walidatorów sieci Ronin. Sky Mavis, firma stojąca za projektem Axie Infinity, wyjaśniła, że walidatory zostały naruszone już 23 marca.
Zgodnie z tweetem opublikowanym na oficjalnym koncie Ronin Network, most Ronin został zaatakowany i skradziono 173,600 ETH oraz 25,5 miliona tokenów USDC.
Według obecnych kursów skradzione środki są warte 615 mln dolarów, ale w momencie ataku były warte około 540 mln dolarów. Firma Elliptic, która zajmuje się analizą technologii blockchain wskazuje, że to druga co do wielkości kradzież kryptowalut w historii.
Ronin poinformował w wątku na Twitterze dotyczącym exploita, że jego zespół współpracuje z „organami ścigania, kryptografami sądowymi i inwestorami, aby upewnić się, że wszystkie środki zostaną odzyskane lub zwrócone”. Stwierdzono również, że „wszystkie AXS, RON i SLP ulokowane w Ronin są bezpieczne”.
Z opublikowanych przez Ronin Network informacji wynika, że hakerowi udało się przejąć kontrolę nad czterema walidatorami Ronin wraz z walidatorem innej firmy zarządzanym przez Axie DAO. Przypominamy, że łańcuch Ronin firmy Sky Mavis składa się z dziewięciu węzłów walidatorów, a pięć z nich musi złożyć swoje podpisy, aby wpłata lub wypłata została uznana. Mimo, że schemat klucza walidatora jest zdecentralizowany i skonstruowany tak, by zminimalizować wektor ataku, jak ten który właśnie miał miejsce, haker znalazł furtkę poprzez bezgazowy węzeł RPC sieci i zdobył podpis dla Axie DAO.
We wtorek wartość tokena RON, który jest natywnym tokenem Ronina, spadła o ponad 20% w ciągu godziny.
źródło: coinjournal.net; tvn24.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.