Anonimowi programiści chcą ożywić ekosystem Terra Classic 

2023-06-28 / Tagi:

Anonimowi programiści chcą ożywić ekosystem Terra Classic 

Podczas, gdy współzałożyciel Terraform Labs został skazany na cztery miesiące więzienia w Czarnogórze, zespół anonimowych programistów próbuje ożywić ekosystem Terra Classic. Sześciu programistów, określanych jako „Six Samurai” wierzy, że Luna Classic ma „nieograniczony potencjał wzrostowy”. 

Ożywienie ekosystemu Terra Classic 

Po tym jak w maju 2022 roku ekosystem Terra upadł, powstał nowy blockchain o nazwie Phoenix. Wówczas sieć wyemitowała nowe tokeny Luna (LUNA). Jednak stary łańcuch bloków, określany obecnie jako sieć „Classic” wciąż istnieje, a jego wycena rynkowa na dzień 26 czerwca wynosi około 531 milionów dolarów. Z kolei natywny token sieci Terra Classic, obecnie znany jako Luna Classic (LUNC), obecnie kosztuje około 0,00009140 USD za sztukę. 

Właśnie teraz anonimowi programiści, którzy sami siebie określili jako „Six Samurai” postanowili ożywić sieć i tchnąć nowe życie w ekosystem blockchain Terra Classic. Grupa wydała propozycję przedstawiającą ich pomysł – a stoją za nim dwaj programiści, Bilbo Baggins i Solid Snake. 

Jeśli ta propozycja przejdzie, cały zespół poświęci się wykonywaniu swoich obowiązków przez cały kwartał, więc społeczność nie musi się martwić, że ktoś odejdzie w trakcie – szczegółowo opisują programiści Bilbo Baggins i Solid Snake. 

Wartość LUNC notuje wzrost 

Pomimo tego, że od czasu ogłoszenia tej propozycji token LUNC odnotował wzrost o 0,6% to jego aktualna wartość blednie w porównaniu z jego rekordowym poziomem 119 USD. Został on odnotowany 5 kwietnia 2022 r. 

Jednak warto podkreślić, że LUNC wzrósł o 9029% w stosunku do swojego najniższego poziomu w historii. Wartość tą zarejestrowano 13 maja 2022 r., kiedy to cena tokena osiągnęła 0,000000999967 USD. Miało to miejsce krótko po upadku ekosystemu Terra. 

Wizja odbudowy ekosystemu 

Obecna propozycja to nie pierwszy przypadek, w którym deweloperzy dyskutują o odrodzeniu ekosystemu Terra Classic. Pod koniec kwietnia 2023 r. zwolennicy sieci zastanawiali się nad przywróceniem TerraClassicUSD (dawniej UST) do parytetu 1 dolara. Jednak ten plan nigdy w pełni nie został zrealizowany. Co ciekawe, w ciągu tygodnia, w którym rozważano ten pomysł token USTC odnotował niewielki wzrost. 

Aktualna propozycja grupy „Six Samurai” obejmuje liczne pomysły na ożywienie łańcucha, takie jak spalanie tokenów, ustanowienie sieci testowej USTC i utworzenie modułu opłat. Koncepcja wypalania tokenów polega na „spalaniu wszystkich LUNC zapłaconych dotychczas z opłat klientów Binance”. Warto zauważyć, że w sekcji komentarzy, które znajdują się pod wnioskiem kilka osób wyraziło już poparcie dla tego pomysłu. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.