2022-02-25 / Tagi:
Ostatnie miesiące to trudny okres na rynku kryptowalut – większość monet utraciło znaczną część swojej wartości. Podstawowa kryptowaluta spadła o około 50% od swojego listopadowego rekordu wszechczasów, ale co ciekawe wiele altcoinów załamało się jeszcze mocniej.
Ostatnie 24 godziny przyniosły spadki cen Bitcoina o około 8,2%. Pierwotna kryptowaluta oscyluje w tej chwili w granicy około 35,5 tys. dolarów. Co więcej, w pewnym momencie zanurkowała nawet do poziomu ok. 34 000 USD.
I mimo tego, że spadek ten nie napawa optymizmem, altcoiny poradziły sobie o wiele gorzej. Dane wskazują, że zanotowały one ogromny spadek w stosunku do BTC. I jest to zdecydowanie gorszy okres dla tej kryptowaluty.
Doprowadziło to także do wzrostu dominacji Bitcoina – metryki, która mierzy udział BTC w stosunku do całego rynku. Obecnie wynosi ona około 42,4% i tylko w ciągu ostatniej doby wzrosła o prawie 1%.
Ostatnie miesiące to trudny czas dla kryptowalut, bowiem większość cyfrowych aktywów straciło znaczną część swojej wartości. Sytuacja ta uwidoczniła się jeszcze bardziej w kontekście napięć między Ukrainą a Rosją, które ostatecznie zaowocowały wybuchem wojny. Warto podkreślić, że batalia na linii Rosja-Ukraina to pierwsza otwarta wojna w Europie od prawie 80 lat. Eksperci prognozują, że sytuacja ta może mieć poważne konsekwencje ekonomiczne dla wszystkich światowych gospodarek. Tym bardziej, że trudno jest też przewidzieć, kiedy i gdzie zakończy się ten konflikt.
Czas zawirowań gospodarczych i niepewności to ciężki okres nie tylko dla cyfrowych walut, bowiem wówczas wszystkie ryzykowne aktywa zazwyczaj osiągają słabe wyniki. A właśnie do takich aktywów należą akcje, udziały w spółkach i, oczywiście, kryptowaluty. Bitcoin jest liderem rynku i najszerzej akceptowanym aktywem cyfrowym – historycznie okazał się być również najbezpieczniejszy. Jednak mimo wszystko, dla tradycyjnych inwestorów, BTC wciąż jest uważany za aktywo obarczone ogromnym ryzykiem. A skoro Bitcoin jest ryzykowny, co można powiedzieć o altcoinach? Śmiało można przewidywać, że inwestorzy w pierwszej kolejności będą pozbywać się właśnie tych kryptowalut.
Źródło: Bitcoin.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.