Agoraverse: centrum handlowe nowej generacji na Solana 

2022-06-02 / Tagi:

Agoraverse: centrum handlowe nowej generacji na Solana 

Koncepcje Blockchain, takie jak Metaverse i Web 3.0, cieszą się zainteresowaniem użytkowników kryptowalut i głównego nurtu. A obecnie wiele projektów Metaverse koncentruje się na rozrywce – zwłaszcza na grach. Jednak Agora stara się zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie robią zakupy online. 

Agora – co to jest? 

Agora to zakupowy metavers zbudowany na blockchainie Solana. Jest to pierwsza tego rodzaju platforma e-commerce, która stara się zaoferować użytkownikom zupełnie nowy sposób robienia zakupów. Agora zamierza stać się wirtualnym centrum handlowym nowej generacji, w którym firmy, projekty NFT i wpływowe osoby będą mogły prezentować i sprzedawać swoje produkty w rzeczywistości Web 3.0. 

Zgodnie z zapowiedziami, platforma będzie zawierać sklepy odzieżowe, meblowe, artystyczne, cyfrowe dzieła sztuki, takie jak NFT. Agora będzie również oferować miejsca rozrywki, w tym restauracje, minigry, bary i kluby – to wszystko ma sprawić, by jej ekosystem był przyjemny dla graczy. 

Jak widać, Agora to ambitny projekt metaverse, którego celem jest przeniesienie zakupów online na wyższy poziom. Ambicja projektu jest jednak zakorzeniona w długoterminowej wizji pomocy ludziom w tym, by zostali właścicielami sklepów w metaversie, a także poprawie doświadczenia klientów podczas zakupów online. 

Agoraverse – funkcje 

Agora będzie miała wiele metasklepów, które pozwolą osobom prywatnym i firmom na otwieranie sklepów internetowych w metaverse i tworzenie interaktywnych doświadczeń z klientami. Właściciele Metashop mogą organizować premiery produktów, a pracownicy pomagać klientom za pomocą czatu na żywo lub wiadomości tekstowych. 

Co ważne, użytkownicy mogą sprzedawać zarówno rzeczywiste, jak i wirtualne przedmioty w formie NFT. Jeśli klient kupi wirtualny przedmiot, zostanie on wysłany do jego portfeli w formie NFT, a jeśli kupi przedmioty z prawdziwego życia w Metashops, produkty zostaną dostarczone na adres wysyłki kupującego w taki sam sposób jak tradycyjny platformy handlu elektronicznego. 

Z kolei Lofty to zbiór 5 555 prywatnych mieszkań, które znajdują się w samym sercu Agory, a użytkownicy muszą zakupić kartę dostępu NFT, aby je posiadać. Lofty są przeznaczone do bardziej intymnych interakcji, w tym pracy, relaksu i nawiązywania więzi. Istnieją trzy kategorie Loftów na Agoraverse, Loft Standardowy, Loft Premium i Loft Ekskluzywny. Każda kategoria Loftów posiada cechy, które czynią je atrakcyjnymi dla graczy. Co ciekawe, użytkownicy mogą dostosowywać swoje Lofty, tak jak chcą – mogą zdecydować się na przekształcenie ich w przestrzeń życiową, biuro lub metasklep, w którym mogą zarabiać na sprzedaży przedmiotów lub wynajmie. Z kolei integracja czatu głosowego w Loftach ułatwi właścicielom komunikację ze swoimi gośćmi. 

Token Agory 

AGORA jest natywnym tokenem Agoraverse i ma stałą podaż 1 miliarda jednostek. Token został zaprojektowany w celu połączenia narzędzia blockchain z narzędziem w świecie rzeczywistym. Dzięki temu można go używać do kupowania zarówno cyfrowych, jak i rzeczywistych przedmiotów na Agoraverse.  

Warto zaznaczyć, że dystrybucja tokena AGORA zaplanowana jest na ten piątek, 3 czerwca. Początkowa oferta ma zgromadzić dodatkowe środki na projekt, przy czym 16% tokenów sfinansuje projekt długoterminowo. Z opublikowanych informacji wynika, że sprzedaż odbędzie się na stronie Agoraverse , a posiadacze NFT otrzymają 20% zniżki. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.