2022-05-10 / Tagi:
Czterdzieści sześć europejskich firm i organizacji kryptograficznych zwróciło się do ministrów finansów w 27 krajach europejskich o złagodzenie niektórych wymogów regulacyjnych dla branży kryptograficznej.
Czterdzieści sześć europejskich firm i organizacji kryptograficznych wysłało list do 27 ministrów finansów UE w sprawie wymogów dotyczących ujawniania informacji o transakcjach kryptograficznych, podał Reuters.
W piśmie z dnia 13 kwietnia przedsiębiorstwa i organizacje zwróciły się do decydentów UE o zapewnienie, że ich przepisy nie wykraczają poza istniejące regulacje, które są zgodne ze standardami ustalonymi przez Grupę Zadaniową ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).
Autorzy listu zgłosili swoje obawy dotyczące przepisów wymagających od firm kryptograficznych uzyskania informacji o podmiotach zaangażowanych w cyfrowe transfery walutowe. W szczególności poprosili, aby UE wykluczyła projekty zdecentralizowane, w tym zdecentralizowane finansowanie (defi), z wymogów rejestracji jako podmioty prawne. Zauważyli również, że niektóre zdecentralizowane stablecoiny nie powinny podlegać ramom regulacyjnym Rynków kryptowalut (MiCA).
Inicjatorzy listu zauważyli, że propozycje prowadzące do publicznego ujawnienia szczegółów transakcji i adresów portfela „narażą każdego właściciela zasobów cyfrowych na ryzyko”, zmniejszając prywatność i bezpieczeństwo posiadaczy kryptowalut. A co za tym idzie, oznacza to koniec z anonimowością w kryptowalutach.
Parlament Europejski przegłosował w zeszłym miesiącu projekt ustawy MiCA bez zapisu , który skutecznie zakazałby kryptowalut opartych na dowodach pracy. Przypominamy, że UE wprowadziła MiCA w celu uregulowania wszystkich emitentów kryptowalut i dostawców usług w regionie.
Dyrektor generalny Coinshares Jean-Marie Mognetti, jeden z organizatorów listu, zauważył, że europejskie przepisy dotyczące kryptowalut są obecnie bardziej złożone niż w innych regionach świata. Podkreśliła, że twarde przepisy zniechęcają firmy do ekspansji w Europie.
– W naszej branży w Europie nie było wystarczająco silnych ani skoordynowanych wysiłków – powiedziała inna organizatorka listu, Diana Biggs, szef ochrony w Defi Technologies.
Źródło: Bitcoin.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.