2022-04-14 / Tagi:
Nexo, firma udzielająca kryptowalutowych pożyczek i Mastercard wprowadzają „pierwszą na świecie” kartę płatniczą zabezpieczoną kryptowalutą. Zgodnie z zapowiedziami będzie ona umożliwiała użytkownikom płacenie za usługi cyfrowymi aktywami bez ich sprzedawania.
Nexo, wiodąca instytucja regulowana w zakresie aktywów cyfrowych, oficjalnie wprowadziła na wybranych rynkach europejskich kartę Nexo Card – pierwszą kartę Mastercard zabezpieczoną kryptowalutą. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy Nexo z Mastercard i startupem płatniczym peer-to-peer DiPocket.
– DiPocket jest zachwycony, że został wybrany jako wydawca karty Nexo, prawdziwie innowacyjnego rozwiązania zaprojektowanego w celu zaspokojenia potrzeb milionów inwestorów w aktywa cyfrowe. Nasze partnerstwo w tym projekcie z Nexo i Mastercard jest wyróżniającym przykładem tego, jak wbudowana technologia finansowa DiPocket umożliwia wizjonerskim firmom dostarczanie klientom wartości i wygody – powiedział Fedele Di Maggio, współzałożyciel i dyrektor generalny DiPocket.
Karta Nexo to pierwsza karta na świecie, która pozwala użytkownikom wydawać pieniądze bez konieczności sprzedawania swoich zasobów cyfrowych. Co więcej, linia kredytowa jest dynamiczna i może wykorzystywać, jako zabezpieczenie wiele aktywów, takich jak Bitcoin, Ethereum i Tether.
Firma wskazuje, że każda transakcja kartą Nexo jest wyposażona w natychmiastowy krypto-cashback, wypłacany w Bitcoinach lub w natywnym tokenie Nexo Nexo. Oznacza to, że użytkownicy mogą nie tylko zachować własność swoich zasobów cyfrowych, ale także zarabiają do 2% zwrotu w darmowej kryptowalucie przy każdym zakupie, która staje się automatycznie dostępna na ich koncie Nexo.
Warto dodać, że karta jest dostępna zarówno w formie wirtualnej, jak i fizycznej. Jest także wyposażona w bezpośrednią integrację z Apple Pay i Google Pay. Posiadacze kart mogą dodać kartę Nexo do preferowanego portfela mobilnego z aplikacji Nexo Wallet za pomocą kilku dotknięć.
A dzięki zaawansowanej infrastrukturze zapewnianej przez DiPocket i Mastercard, karta Nexo będzie akceptowana przez 92 miliony sprzedawców na całym świecie, co pozwala inwestorom wydać do 90% wartości fiat ich krypto w ciągu kilku sekund bez ich sprzedaży.
– Wprowadzenie Nexo Card w Europie we współpracy z Mastercard i DiPocket jest dla nas wielkim kamieniem milowym i najnowszym dowodem ogromnej synergii między istniejącą siecią finansową a aktywami cyfrowymi. Ten wyjątkowy produkt umożliwi milionom ludzi, najpierw w Europie, a potem na całym świecie, natychmiastowe wydawanie pieniędzy bez konieczności rezygnowania z potencjału ich kryptowalut, oferując w ten sposób niespotykaną codzienną użyteczność dla wschodzącej klasy aktywów – powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo.
Na początku tego roku firma Nexo zakończyła częściowe wdrażanie karty Nexo w wybranych krajach europejskich. Grupa fokusowa wykazała nadzwyczajne zainteresowanie i wolumen transakcji, co dowodzi, że istnieje duży popyt na ten produkt finansowy. W nadchodzących etapach rozwoju Nexo Card firma planuje między innymi dodanie funkcjonalności karty debetowej oraz rozszerzenie oferty na arenie międzynarodowej.
– Mastercard wierzy, że aktywa cyfrowe rewolucjonizują rynek finansowy, a my jesteśmy liderem w innowacjach dzięki programom takim jak nasze partnerstwo z Nexo, aby zapewnić ludziom nowe i jedyne w swoim rodzaju możliwości wyboru sposobu płatności i aktywacji swoich zasobów kryptograficznych. Cieszymy się, że możemy nadal wprowadzać innowacje w płatnościach, zwiększając dostępność zasobów cyfrowych w całym ekosystemie – dodał Raj Dhamodharan, dyrektor ds. produktów i partnerstw kryptograficznych i Blockchain w Mastercard.
Zgodnie z komunikatem firmy, karta Nexo jest już dostępna dla mieszkańców 29 krajów, w tym Polski.
Źródło: businesswire.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.