2022-03-28 / Tagi: nft
Ukraiński rząd uruchomił zestaw niewymiennych tokenów (NFT) „Muzeum Wojny”. Wszystkie dochody ze sprzedaży trafią bezpośrednio do oficjalnych portfeli kryptograficznych Ministerstwa Cyfrowej Transformacji Ukrainy, aby wesprzeć armię i ludność cywilną.
Rząd Ukrainy uruchomił kolekcję niewymiennych tokenów (NFT) o nazwie „Meta History: Museum of War ”, aby zebrać fundusze na walkę z Rosją.
Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy i minister cyfrowej transformacji tego kraju, zapowiedział w piątek uruchomienie grupy NFT.
Misją projektu Muzeum Wojny NFT jest „zachowanie pamięci o prawdziwych wydarzeniach tamtych czasów, rozpowszechnianie prawdziwych informacji wśród społeczności cyfrowej na świecie oraz zbieranie darowizn na wsparcie Ukrainy”.
Na stronie internetowej kolekcji NFT doprecyzowano także, że kolekcja przedstawia
„Chronologię wydarzeń z ukraińskiej historii czasów nowożytnych, wyrytą w kamieniu… NFT to fakty, którym towarzyszą osobiste refleksje”.
Z opublikowanych informacji wynika, że Fair.xyz stworzył witrynę zbiórki dla rządu ukraińskiego i przygotował pierwszą sprzedaż zaplanowaną na najbliższą środę – oczekiwane zyski mają wynosić od 2 do 3 milionów dolarów. Forbes poinformował, że będzie zawierał od 5000 do 7000 transakcji NFT, których cena wynosi około 450 USD za sztukę. Dodając, że będą one sprzedawane za pośrednictwem łańcucha blokowego Ethereum.
Oficjalne konto na Twitterze dla kolekcji NFT wyjaśniło:
„Nasza linia wojenna obejmuje każde istotne wydarzenie wojny… Wszystkie NFT będą sprzedawane w porządku chronologicznym. Ich zawartość będzie ukryta do czasu sprzedaży NFT.”
Możemy tam także przeczytać:
„Twój zakup od Meta History: Museum of War to w 100% dobra i bezpieczna transakcja, ponieważ korzystamy z inteligentnej umowy kontraktowej, która wysyła pieniądze bezpośrednio do portfeli Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, aby wesprzeć Ukrainę.”
Fiodorow po raz pierwszy ogłosił plany ukraińskiego rządu dotyczące uruchomienia NFT w celu wsparcia ukraińskich sił zbrojnych 3 marca po tym, jak rząd odwołał planowany airdrop kryptowalut.
Przypominamy też, że 14 marca ukraiński rząd uruchomił oficjalną stronę internetową do zbierania darowizn w kryptowalutach. Co więcej, kilkanaście dni temu prezydent Wołodymyr Zełenskij podpisał ustawę o wirtualnych aktywach, która reguluje rynek kryptowalut na Ukrainie.
Źródło: Bitcoin.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.