2022-03-15 / Tagi: kopanie kryptowalut
Pod koniec lutego pojawiły się informacje o tym, że UE chce ograniczyć proof-of-work, by zmniejszyć niekorzystny wpływ kryptowalut na środowisko. Jednak wbrew obawom społeczności Parlament Europejski zagłosował przeciw zakazowi PoW, co jest szczególnie istotne dla Bitcoina.
Pod koniec lutego media podały informacje mówiące o tym, że UE chce ograniczyć proof-of-work. Autorzy tego pomysłu chcieli w ten sposób zmniejszyć niekorzystny wpływu kryptowalut na środowisko. Trafił on do regulacji Markets in Crypto Assets (MiCA), a głosowanie w tej sprawie zaplanowano na 14 marca.
Śmiało można założyć, że wprowadzenie zakazów i ograniczeń PoW byłoby ogromnym ciosem dla całej branży, ponieważ ten model osiągania konsensusu używany jest między innymi przy tworzeniu nowych bloków najpopularniejszej kryptowaluty.
Michael Saylor skrytykował ostatnio na swoim koncie (@saylor) pomysł zakazania PoW. Według niego jest ona jedyną ustaloną metodą tworzenia własności cyfrowej. Nieenergetyczne metody kryptograficzne typu proof-of-stake powinny być postrzegane jako papiery wartościowe, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej. Zakazanie własności cyfrowej byłoby kosztownym błędem wycenianym na biliony dolarów.
Na stronie europarl.europa.eu znalazła się informacja mówiącą o tym, że podczas dzisiejszego (14.03) posiedzenia odbędzie się głosowanie nad planami uregulowania użycia kryptowalut, włączenia aktywów spoza Unii Europejskiej, wspierania innowacji, łagodzenia ryzyka i zmniejszenia śladu ekologicznego.
Obawy te jednak okazały się nieuzasadnione. Informację o tym, że EU nie zakaże proof-of-work, zamieścił między innymi Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine): Ważne! Parlament Europejski głosuje przeciw zakazowi PoW.
Informację potwierdził również popularny inwestor Pomp (@APompliano):
Parlament Europejski właśnie zagłosował przeciw zakazywaniu proof-of-work. Bitcoin jest dobry dla biznesu.
Źródło: bithub.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.