2023-08-29 / Tagi:
Solana Labs ogłosiła integrację swojego zdecentralizowanego protokołu płatności – Solana Pay – z gigantem handlowym Shopify. To posunięcie umożliwi milionom firm działających na tej platformie wykorzystanie Solana Pay do zaspokojenia swoich potrzeb płatniczych.
Solana Labs ogłosiła integrację swojego zdecentralizowanego protokołu płatności – Solana Pay – z gigantem handlu elektronicznego firmą Shopify. Zgodnie z oficjalnym komunikatem rozwiązanie to zasadniczo wyeliminuje opłaty bankowe, obciążenia zwrotne i czasy przechowywania, umożliwiając jednocześnie natychmiastowe, bezpośrednie rozliczenie płatności stabilnymi monetami USD kompatybilnymi z Solana.
Co więcej, sprzedawcy i konsumenci korzystający z Solana Pay będą mogli również korzystać z doświadczeń handlowych opartych na Web3, takich jak oferty sterowane tokenami, proste płatności transgraniczne, a także programy lojalnościowe oparte na NFT.
– Solana Pay w Shopify otwiera milionom sprzedawców możliwość bardziej dynamicznego i wydajnego wyboru płatności, podczas gdy konsumenci zyskują wygodę i większą użyteczność w postaci możliwości płacenia za towary i usługi cyfrowymi walutami dolara z rozległej sieci sprzedawców korzystających z Shopify – powiedział Josh Fried, dyrektor ds. rozwoju biznesu handlowego w Fundacji Solana.
Warto przypomnieć, że uruchomiony w lutym 2022 r. Solana Pay to protokół typu open source zbudowany na bazie blockchainu warstwy 1 Solana. Początkowo opcja płatności na Shopify będzie obejmowała USDC, drugą co do wielkości monetę typu stablecoin, której kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 26 miliardów dolarów.
W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że wybór USDC był celowy i miał na niego wpływ fakt, że większość sprzedawców będzie prawdopodobnie bardziej otwarta na przyjęcie metody płatności ściśle powiązanej ze stabilnym dolarem amerykańskim.
Dodano także, że token USDC Circle, który podlega wyższemu nadzorowi regulacyjnemu w porównaniu z innymi kryptowalutami, cieszy się popularnością wśród konsumentów przyzwyczajonych już do transakcji w cyfrowych dolarach. Jednak Solana Pay w najbliższej przyszłości otwiera się na możliwość włączenia do swojej oferty innych kryptowalut, w tym SOL i BONK.
Nie zapominajmy, że blockchain Solana doświadczył znacznych zakłóceń spowodowanych powtarzającymi się awariami, z których niektóre trwały dłużej niż jeden dzień. Jednak późniejsze ulepszenia, takie jak wdrożenie QUIC TPU, QoS ważonego stawkami i zlokalizowane wolne rynki, poprawiły zdolność sieci do zarządzania znacznym ruchem i zaspokajania popytu.
W rezultacie przez ostatnie sześć miesięcy Solana zapewniała nieprzerwane usługi, a od lutego działała w 100%.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.