50% graczy korzystających z funkcji „tap-to-earn” w Telegramie to nowicjusze 

2024-09-06 / Tagi:

50% graczy korzystających z funkcji „tap-to-earn” w Telegramie to nowicjusze 

Według byłego dyrektora Binance, około połowa graczy korzystających z funkcji „tap-to-earn” w Telegramie to osoby zupełnie nowe w temacie kryptowalut. Okazuje się, że aplikacja może sprawić, że ta technologia stanie się powszechnie dostępna. 

Masowa adopcja kryptowalut dzięki aplikacji Telegram? 

Gleb Kostarev, były wiceprezes i szef regionalny Binance, powiedział podczas Korea Blockchain Week, że spośród 50 milionów zarejestrowanych użytkowników jego nowej aplikacji Telegram Mini App, która służy do wymiany kryptowalut i gry typu tap-to-earn o nazwie Blum, połowę stanowią nowicjusze w świecie kryptowalut. 

– Na podstawie naszych danych i badań przeprowadzonych wśród społeczności, 50% respondentów stwierdziło, że wcześniej nie miało styczności z Web3 (…) Zawsze pojawiały się pytania, czy tę publiczność w Telegramie można przekonwertować na Web3. Ci użytkownicy są prawdziwi i mogą korzystać z giełd, rejestrować się, stać się użytkownikami Web3. Długo czekaliśmy na masową adopcję i w końcu doczekaliśmy się jej dzięki Telegramowi – powiedział Kostarev. 

Gry typu „tap-to-earn” – nowy trend na rynku kryptowalut 

Gry typu „tap-to-earn” to najnowszy gorący trend w przestrzeni kryptowalut. W grach typu clicker gracze wykonują proste zadania, takie jak wielokrotne stukanie w ekran telefonu, aby zdobyć token w grze. Niektóre z najpopularniejszych gier, takie jak Tapswap, Catizen i Hamster Kombat, opierają się na powiązanym z Telegramem blockchainie The Open Network (TON), który – świadomie lub nieświadomie – udostępnia graczom kryptowaluty. 

– Myślę, że kluczowym wyzwaniem jest tutaj to, jak edukować odbiorców. Przychodzą na krypto, ale nic o tym nie wiedzą. Kluczowa jest tutaj edukacja, ponieważ nie wystarczy tylko przyciągnąć masową bazę użytkowników do kryptowalut, ważne jest również, co będą tam robić i jak zapobiec oszustwom – dodał Kostarev. 

Zwiększony dostęp do DeFi 

Kostarev uważa, że Telegram może pomóc zwiększyć dostęp do aplikacji zdecentralizowanych finansów (DeFi ), które, jak twierdzi, są ograniczane przez restrykcyjną politykę Apple i Google, która dotyczy aplikacji mobilnych. Dodał, że aż 80% użytkowników scentralizowanej giełdy uzyskuje dostęp do platformy za pośrednictwem telefonu komórkowego, co stanowi „problem dla adopcji DeFi”

– Projekty DeFi mają strony internetowe, podczas gdy większość użytkowników preferuje platformy mobilne – powiedział Kostarev. 

Zauważył, że App Store firmy Apple i Play Store firmy Google mają „wiele problemów” z DeFi i tokenami NFT. W szczególności firma Apple od dawna ogranicza swoje aplikacje mobilne i za ich pośrednictwem pozwala korzystać jedynie z rozwiązania do płatności, które nie obsługuje kryptowalut ani NFT, a także pobiera opłatę w wysokości 30%. 

– I dlatego Telegram jest niesamowity – ponieważ może zapewnić dostęp do DeFi za pośrednictwem urządzeń mobilnych – powiedział Kostarev. 

Warto dodać, że Telegram jest jednak obecnie na radarze władz. W sierpniu jego założyciel, Pavel Durov, został aresztowany i oskarżony we Francji za rzekome umożliwienie działalności przestępczej w aplikacji. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.