Telegram integruje portfel kryptowalutowy TON 

2023-09-18 / Tagi:

Telegram integruje portfel kryptowalutowy TON 

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram zaprezentowała swój portfel kryptowalutowy. Firma zatwierdziła sieć TON jako preferowaną sieć blockchain dla infrastruktury Web3, podnosząc tym samym cenę tokena TON o 7%. 

Portfel kryptowalutowy Telegram 

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram w końcu zaprezentowała portfel kryptowalutowy. Warto wspomnieć, że stało się to prawie trzy lata po tym, jak po raz pierwszy ujawniono plany związane z budową ekosystemu Web3. Nowy portfel na kryptowaluty został zaprezentowany podczas trwającego wydarzenia Token2049 w Singapurze. 

Firma Telegram przekazała, że portfel kryptowalutowy został opracowany w oparciu o blockchain TheOpen Network (TON) i jest obecnie dostępny dla 800 milionów użytkowników na całym świecie. Integracja portfela TON z Telegramem spowodowała, że w momencie ogłoszenia ceny monety TON wzrosły o prawie 7%. 

Funkcja portfela dostępna dla obecnych użytkowników 

Fundacja TON zapowiedziała także, że projekty zbudowane na blockchainie TON otrzymają priorytetowy dostęp do platformy reklamowej aplikacji do przesyłania wiadomości, Telegram Ads. Z opublikowanych informacji wynika również, że funkcja portfela jest w tej chwili dostępna w ustawieniach dla obecnych użytkowników, a globalne wdrożenie rozpocznie się w listopadzie tego roku. Wyjątek stanowią tu Stany Zjednoczone i kilka innych krajów. 

Brama do świata kryptowalut 

Jak już wspominaliśmy, Telegram planował zintegrować portfel kryptowalutowy oparty na TON już w 2019 r ., jednak aplikacja do przesyłania wiadomości musiała zerwać swoje powiązania z fundacją blockchain w 2020 r. po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Telegramowi. Miało to związek z początkową ofertą firmy która dotyczyła monet o wartości 1,7 miliarda dolarów (ICO ). Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała je wówczas za niezarejestrowane papiery wartościowe. Ostatecznie platforma komunikacyjna zawarła ugodę z SEC, co skończyło się grzywną w wysokości 18,5 miliona dolarów i obietnicą zwrotu inwestorom wszelkich niewydanych środków. 

Obecnie, dzięki odnowionej współpracy między obiema firmami Fundacja TON ma nadzieję zbudować infrastrukturę Web3 na popularnej platformie przesyłania wiadomości. Twórcy projektu mają nadzieję zakończyć problemy z wdrożeniem i tym samym stworzyć bramę do kryptowalut dla wszystkich użytkowników platformy Telegram. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.