XRP z pozytywnym sentymentem na rynku, Ethereum z dużymi problemami

2022-09-23 / Tagi:

XRP z pozytywnym sentymentem na rynku, Ethereum z dużymi problemami

Po niedawnych podwyżkach stóp procentowych i widmie recesji w USA sentyment inwestorów jest dość negatywny. Wiele projektów traci na wartości po kilkadziesiąt procent. XRP jednak zdaje się odbiegać od tych trendów i zyskuje na wartości ponad 30% w ostatnich 7 dniach, a druga największa kryptowaluta – ETH – po The Merge traci na wartości.

Dlaczego XRP zyskuje na wartości?

W czasie gdy większość największych projektów tracą wartość XRP zdaje się nie przejmować tymi wydarzeniami i sukcesywnie się umacnia. Dzieje się tak ze względu pozytywnego przebiegu rozprawy w sprawie przeciwko U.S. Securities and Exchange Commission (SEC). Po tym wydarzeniu cena kryptowaluty XRP wzrosła w ciągu tygodnia o ponad 30%, a dzienny obrót wzrósł ponad dwukrotnie do ponad 4 bilionów dolarów. Czy uda się utrzymać poziom 0,4 dolara? Tego dowiemy się w nadchodzącym tygodniu.

Ethereum po The Merge traci na wartości

Tutaj po raz kolejny głównym bohaterem zdaje się być SEC. Amerykańska agencja twierdzi, że Ethereum po przejściu na profil Proof-of-Stake nadaje się do zakwalifikowania jako papier wartościowy. Przewodniczący SEC – Gary Gensler – twierdzi, że umożliwienie użytkownikom stake’owania tokenów jest systemem podobnym do wypłacania dywidendy. Doprowadziło to do spaku ceny Ethereum z poziomu 1700 dolarów na okolice 1200 dolarów. 

Hard fork Vasil gotowy do wdrożenia

Cardano od dłuższego czasu czekało na wprowadzenie nowego hard forka swojej sieci o nazwie Vasil. Z tej okazji pojawiło się bardzo dużo nowych projektów budowanych w oparciu o ekosystem Cardano. Jednak premiera hard forka bardzo się opóźniała ze względu na chęć jak najlepszego dopracowania jego szczegółów. Jak jednak podają zagraniczne media upgrade jest już w pełni gotowy do wprowadzenia i już w tym tygodniu będziemy mogli być świadkami jego wprowadzenia. Jest to bardzo duże wydarzenie dla społeczności Cardano jak i samego ekosystemu, które może przyciągnąć do niego nowych inwestorów.

Źródła: Bitcoin.pl, u.today

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.