2022-09-23 / Tagi:
Po niedawnych podwyżkach stóp procentowych i widmie recesji w USA sentyment inwestorów jest dość negatywny. Wiele projektów traci na wartości po kilkadziesiąt procent. XRP jednak zdaje się odbiegać od tych trendów i zyskuje na wartości ponad 30% w ostatnich 7 dniach, a druga największa kryptowaluta – ETH – po The Merge traci na wartości.
W czasie gdy większość największych projektów tracą wartość XRP zdaje się nie przejmować tymi wydarzeniami i sukcesywnie się umacnia. Dzieje się tak ze względu pozytywnego przebiegu rozprawy w sprawie przeciwko U.S. Securities and Exchange Commission (SEC). Po tym wydarzeniu cena kryptowaluty XRP wzrosła w ciągu tygodnia o ponad 30%, a dzienny obrót wzrósł ponad dwukrotnie do ponad 4 bilionów dolarów. Czy uda się utrzymać poziom 0,4 dolara? Tego dowiemy się w nadchodzącym tygodniu.
Tutaj po raz kolejny głównym bohaterem zdaje się być SEC. Amerykańska agencja twierdzi, że Ethereum po przejściu na profil Proof-of-Stake nadaje się do zakwalifikowania jako papier wartościowy. Przewodniczący SEC – Gary Gensler – twierdzi, że umożliwienie użytkownikom stake’owania tokenów jest systemem podobnym do wypłacania dywidendy. Doprowadziło to do spaku ceny Ethereum z poziomu 1700 dolarów na okolice 1200 dolarów.
Cardano od dłuższego czasu czekało na wprowadzenie nowego hard forka swojej sieci o nazwie Vasil. Z tej okazji pojawiło się bardzo dużo nowych projektów budowanych w oparciu o ekosystem Cardano. Jednak premiera hard forka bardzo się opóźniała ze względu na chęć jak najlepszego dopracowania jego szczegółów. Jak jednak podają zagraniczne media upgrade jest już w pełni gotowy do wprowadzenia i już w tym tygodniu będziemy mogli być świadkami jego wprowadzenia. Jest to bardzo duże wydarzenie dla społeczności Cardano jak i samego ekosystemu, które może przyciągnąć do niego nowych inwestorów.
Źródła: Bitcoin.pl, u.today
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.