Wieloryby Ethereum przenoszą ETH o wartości ponad 27 mln USD

2022-12-20 / Tagi:

Wieloryby Ethereum przenoszą ETH o wartości ponad 27 mln USD

Wśród trwającej bessy wieloryby wydają się budzić ze snu, aby przenieść swoje zasoby ETH, które były nietknięte przez około cztery lata. Według firmy Peckshield Alert zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, duże ilości ETH zostały przesłane 18 grudnia przez dwa adresy, które pozostawały uśpione od października 2018 r.

Uśpione adresy ETH

22 982 ETH, które są warte około 27,2 miliona dolarów przy obecnych cenach, zostały przeniesione 18 grudnia na dwa nowe adresy. Tokeny ETH, o których mowa, pochodziły z platform transakcyjnych Genesis i Poloniex. Co więcej, ostatni ruch przedmiotowych tokenów miał miejsce w październiku 2018 r., kiedy to cena ETH wahała się w przybliżeniu od 190 do 230 USD. W dniu transferu aktywa były wycenione na prawie 1200 USD za ETH.

Obudzenie się starych portfeli zazwyczaj budzi większe zainteresowanie opinii publicznej, zwłaszcza jeśli jest powiązane z podmiotami znajdującymi się w trudnej sytuacji.

Przeniesienie zasobów ETH

W międzyczasie, bankrutujący kryptowalutowy pożyczkodawca Three Arrows Capital (3AC) także przeniósł znaczną część ETH. Wspomniane tokeny – 2000 ETH o wartości około 2,38 miliona dolarów – zostały wycofane z Binance, podczas gdy adres upadającej firmy nadal posiada 6595 ETH o wartości prawie 7,85 miliona dolarów.

Przeniesienie zasobów następuje po znacznych korektach cen na rynku. Na przykład Ethereum od ostatniego miesiąca straciło ponad 20% zysków. Po utworzeniu w ubiegłym tygodniu lokalnego szczytu na poziomie 1352 USD, sprzedający przejęli kontrolę, aby aktywować kolejny spadek do poziomu 1184 USD.

Zapotrzebowanie na Ethereum

Rok 2022 był bardzo znaczący dla sieci Ethereum (mimo tego, że był katastrofalny dla całego rynku kryptowalut) z uwagi na przejście Ethereum z PoW na PoS. Wydarzenie to zdołało przyćmić inne zabezpieczone dochodowe usługi. Niedawny raport Nansena zwrócił uwagę na znaczny popyt na tego typu rozwiązania do stakingu.

Podczas gdy stETH odnotował ponad 127% wzrost średniego dziennego wolumenu obrotu od czasu aktualizacji, było bardzo niewiele istotnych zmian w cenie ETH. Można jednak spodziewać się dużej akcji cenowej, ponieważ sieć przewiduje kolejny hard fork o nazwie „Shanghai”, którego premiera planowana jest na marzec 2023 r. Następnym krokiem ma być wprowadzenie shardingu – funkcji, która ma znacznie zwiększyć przepustowość transakcji.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.