Usługi Binance w pełni zgodne z polskimi regulacjami

2023-01-19 / Tagi:

Usługi Binance w pełni zgodne z polskimi regulacjami

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – ogłosiła, że jej usługi w Polsce są teraz w pełni zgodne z krajowymi standardami regulacyjnymi dotyczącymi dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). Platforma chce w ten sposób zapewnić klientom „najlepsze i najbezpieczniejsze możliwe doświadczenia”. 

Binance zwiększa swoją obecność w Polsce 

18 stycznia giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że zwiększa swoją obecność w Polsce, przy jednoczesnym stałym zaangażowaniu w pełną zgodność z lokalnymi przepisami. W ten sposób platforma chce zapewnić swoim użytkownikom „możliwie najlepsze i najbezpieczniejsze doświadczenia”. W praktyce oznacza to, że oferowane przez giełdę usługi są w pełni zgodne z lokalnymi standardami regulacyjnymi dla dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). 

Kyrylo Khomiakov, szef Binance na Ukrainę i Europę Wschodnią, powiedział, że branża kryptograficzna potrzebuje skutecznych i odpowiednich regulacji, które pomogą we wdrożeniu zasobów cyfrowych do głównego nurtu. Podkreślił także swoje przekonanie co do tego, że stabilne otoczenie regulacyjne może wspierać innowacje i jest niezbędne do zbudowania zaufania do branży i długoterminowego wzrostu. 

– Z zadowoleniem przyjmujemy inicjatywy polskiego rządu w kierunku regulacji. Współpracując z organami regulacyjnymi na całym świecie, możemy zapewnić ochronę konsumentów, jednocześnie kontynuując pielęgnację innowacji i postępu. A my w Binance nadal ulepszamy nasze systemy bezpieczeństwa i przestrzegamy najsurowszych wymagań KYC w branży, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich naszych użytkowników – dodał Kyrylo Khomiakov. 

Binance Poland 

Plany Binance dotyczące działalności w Polsce opierają się na spółce Binance Poland, która będzie odpowiadała za rozwój lokalny i ścisłe przestrzeganie polskich norm regulacyjnych. Polski podmiot będzie zaangażowany w rozszerzenie krajowych operacji, w tym będzie dbał o to, by były one zgodne w zakresie zgodności, finansów i operacji. 

– W pełni przestrzegamy polskich standardów dla VASP i robimy ten krok, aby zapewnić, że Binance Poland sp. z oo przyjęła politykę dotyczącą ryzyka i przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby sprostać tym wymagającym standardom – powiedziała Katarzyna Wabik, Country Manager Binance na Polskę. 

Binance podkreśla, że dalsze korzystanie z produktów firmy Polscy będzie możliwe podpisaniu nowego regulaminu z Binance Poland. 

Rozwój w Polsce 

Polska spółka monitoruje także lokalny rynek pracy pod kątem talentów. Firma jest gotowa do powiększenia swojego zespołu. Binance zaczęło również dostarczać programy edukacji kryptograficznej i organizować wydarzenia w okolicy. 

Obecnie koncentrujemy się na udanej migracji użytkowników do polskiego podmiotu i rozwoju działalności lokalnej. Priorytetowo traktujemy również lokalną rekrutację i poszukiwanie talentów, aby wzmocnić naszą obecność w regionie, organizować więcej wydarzeń i zapewniać edukację kryptograficzną w Polsce – dodała Katarzyna Wabik. 

Warto przypomnieć, że Polska dołączyła do rosnącej listy państw członkowskich UE, w których przyznano rejestrację Binance. Co więcej, dominacja rynkowa platformy w ostatnim roku wzrosła. 

źródło: binance.com  fot. binance

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.