Ukraińskie gazety chcą zebrać 1 mln dolarów sprzedając NFT

2022-03-09 / Tagi:

Ukraińskie gazety chcą zebrać 1 mln dolarów sprzedając NFT

Zgodnie z informacjami podanymi przez Press Gazette, trzy ukraińskie redakcje medialne – Ukrainska Pravda, Novoye Vremya i Hromadske – nawiązały współpracę z platformą NFT Vault w celu zebrania 1 miliona dolarów za pośrednictwem NFT. 

Sprzedaż limitowanej ilości „kluczy NFT” 

Z doniesień medialnych wynika, że trzy ukraińskie redakcje medialne – Ukrainska Pravda, Novoye Vremya i Hromadske chcą sprzedać limitowaną ilość „kluczy NFT”. Mają one oferować posiadaczom dostęp do ekskluzywnych treści. Jak możemy przeczytać, każdy klucz będzie „zapewniał dostęp do treści od odważnego zespołu dziennikarzy, fotografów i redakcji, w tym zdjęć i filmów, linków do historii i polecanych lektur, specjalnego cotygodniowego e-maila dla zwolenników i nie tylko”. 

Co ciekawe, dochód ze sprzedaży NFT ma być przekazany bezpośrednio do organizacji medialnych. 

Rosnąca popularność ukraińskich mediów 

Warto podkreślić, że po inwazji Rosji na Ukrainę popularność wspomnianych wyżej ukraińskich mediów gwałtownie wzrosła. Według SevgilA Mysayeva, redaktora naczelnego Ukrainskiej Prabdy, po rozpoczęciu wojny strona internetowa tej gazety stała się „drugą najpopularniejszą stroną na Ukrainie po Google”. 

Codziennie czyta nas około osiem milionów ludzi na całym świecie. Czujemy się w obowiązku informować świat o aktualnej sytuacji na Ukrainie zgodnie z prawdą i na czas – powiedział Mysayeva. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Nie zapominajmy, że Ukraina kolejny już raz wykorzystuje kryptowaluty do zbierania funduszy. Publikowane w ostatnim czasie dane wskazują, że od czasu inwazji Rosji, rząd ukraiński (jak również organizacja pozarządowa wspierająca ukraińskie wojsko) zebrały 59 milionów dolarów w kryptowalutowych darowiznach. 

Dodajmy, że ukraiński crowdfunding kryptowalutowy rozpoczął się 26 lutego, czyli dwa dni po rozpoczęciu inwazji. Co więcej, adres portfela Bitcoin i Ethereum podano w twittcie opublikowanym przez oficjalne konto rządu ukraińskiego na Twitterze. 

Jak wiadomo, dotychczas na adresy te wpłynęło 10 milionów dolarów w Bitcoinie i 18 milionów dolarów w Ethereum. 

Źródło: cryps.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.