Ukraina wyemitowała i sprzedała swój token NFT 

2022-03-07 / Tagi:

Ukraina wyemitowała i sprzedała swój token NFT 

Za pomocą sieci Ethereum Ukraina sprzedała na aukcji zdjęcie swojej flagi narodowej – oczywiście w formie NFT. Celem transakcji było uzbieranie ponad 6 milionów dolarów na obronę kraju. 

Ukraina zbiera środki przy pomocy NFT 

Przypominamy, że aukcja NFT na Ukrainie trwała trzy dni – dzięki transakcji kraj ten pozyskał ETH o wartości 6,75 miliona dolarów. Licytacja rozpoczęła się 26 lutego, kiedy stokenizowano zdjęcie flagi kraju i wyemitowano NFT, a zakończyła się 2 marca sprzedażą tokenu za ponad 2200 ETH. Warto dodać, że fundusze zostały zebrane za pośrednictwem usługi Partybid. 

Nagrody dla darczyńców 

Z opublikowanych informacji wynika, że kolejne plany projektu UkraineDAO to wykorzystanie POAP (protokołu potwierdzającego obecność). W ten sposób chce on nagrodzić wszystkich użytkowników, którzy wnieśli swój wkład do DAO. Do tego dochodzi pomoc w bezpiecznym przekazywaniu środków na wsparcie ukraińskiego wojska. Co ważne, organizatorzy ściśle współpracują również z Come Back Alive – największą fundacją wspierającą ukraińskie siły zbrojne. 

Warto przypomnieć, że nowe fundusze są dodatkiem do ponad 240 Bitcoinów i 6500 ETH, które Ukraina zebrała z bezpośrednich darowizn. Co w połączeniu z datkiem wpłaconym przez założyciela Polkadot, Gavinem Woodem, daje ponad 30 milionów dolarów przy dzisiejszych cenach kryptowalut. 

Przypomnijmy, że Ukraina odwołała airdrop kryptowalut dla wszystkich swoich darczyńców. Jednak, co ciekawe, planuje zastąpić go jakąś formą kolejnego NFT. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Nie zapominajmy też, że członkowie branży kryptowalut mają w swoich rękach liczne narzędzia za pomocą, których można wspierać tych, którzy dziś potrzebują tego najbardziej. O tym, gdzie przelać kryptowaluty dla Ukrainy pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. 

Warto przy tej okazji przypomnieć, że coraz częściej można usłyszeć apele amerykańskich polityków (np. Hillary Clinton), którzy domagają się, by giełdy kryptowalut blokowały konta rosyjskich klientów. Pojawiają się, bowiem obawy, że Rosjanie będą wykorzystywać Bitcoiny i altcoiny, by obchodzić sankcje gospodarcze nałożone przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską. Dlatego tak ważne jest to, by społeczność kryptowalut pokazywała drugą stronę medalu, czyli to, że cyfrowe waluty mogą pomagać ofiarom inwazji Moskwy i wspierać ich w działaniach obronnych. 

Źródło: Bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.