Spotify rozpoczyna testowanie NFT na swojej platformie 

2022-05-17 / Tagi:

Spotify rozpoczyna testowanie NFT na swojej platformie 

Spotify testuje możliwość promowania przez artystów na swoich profilach niezmiennych tokenów (NFT). Oprócz tej perspektywy firma zasięga opinii swoich użytkowników, aby upewnić się czy powinna iść dalej w tym kierunku. 

Tokeny NFT na Spotify 

Spotify to kolejna już firma, która weszła do świata NFT (czym jest NFT). Obecnie szwedzki gigant strumieniowania muzyki pozwala artystom promować swoje produkty za pośrednictwem swoich profili. Oprócz tej usługi firma testuje nową funkcję, której celem jest promowanie niewymienialnych tokenów (NFT). 

Jak to wygląda w praktyce? Wybrano użytkowników aplikacji na Androida w Stanach Zjednoczonych, aby uzyskać przegląd NFT z profilu artystów. Tak więc, jeśli jakieś NFT przemawia do użytkownika, ten ostatni może go kupić na zewnętrznych platformach handlowych. 

Warto podkreślić, że Spotify nie będzie sprzedawać NFT ani pobierać prowizji podczas tego testu. Firma stara się jedynie promować w ramach swoich usług NFT, które może zostać sprzedane przez artystę. 

Próba wejścia w web3? 

Z opublikowanych informacji wynika, że szwedzka firma na podstawie przeprowadzonego testu zdecyduje, czy wdrożyć tę funkcję, czy nie. Zdobyte w ten sposób informacje będą również wskaźnikiem tego czy Spotify powinno iść dalej w kierunku NFT. 

Spotify przeprowadza próbę, w ramach której pomoże małej grupie artystów promować swoje NFT za pośrednictwem swoich profili. Regularnie przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić wrażenia dla artystów i fanów. Niektóre z nich ostatecznie utorują drogę do większego doświadczenia, a inne posłużą jedynie jako nauka – powiedział rzecznik firmy Spotify. 

Użytkownicy Spotify poinformowali także, że firma rozsyła do nich ankiety, które zawierają pytania dotyczące NFT. Niektóre z nich spotkały się z uszczypliwymi komentarzami społeczności. 

Co ciekawe, plotki o tym, że Spotify jest zainteresowane wejściem w web3 pojawiały się już w marcu, kiedy to spółka zamieściła dwa ogłoszenia o pracę przy projektach web3. 

Źródło: musically.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.