2022-05-17 / Tagi:
Spotify testuje możliwość promowania przez artystów na swoich profilach niezmiennych tokenów (NFT). Oprócz tej perspektywy firma zasięga opinii swoich użytkowników, aby upewnić się czy powinna iść dalej w tym kierunku.
Spotify to kolejna już firma, która weszła do świata NFT (czym jest NFT). Obecnie szwedzki gigant strumieniowania muzyki pozwala artystom promować swoje produkty za pośrednictwem swoich profili. Oprócz tej usługi firma testuje nową funkcję, której celem jest promowanie niewymienialnych tokenów (NFT).
Jak to wygląda w praktyce? Wybrano użytkowników aplikacji na Androida w Stanach Zjednoczonych, aby uzyskać przegląd NFT z profilu artystów. Tak więc, jeśli jakieś NFT przemawia do użytkownika, ten ostatni może go kupić na zewnętrznych platformach handlowych.
Warto podkreślić, że Spotify nie będzie sprzedawać NFT ani pobierać prowizji podczas tego testu. Firma stara się jedynie promować w ramach swoich usług NFT, które może zostać sprzedane przez artystę.
Z opublikowanych informacji wynika, że szwedzka firma na podstawie przeprowadzonego testu zdecyduje, czy wdrożyć tę funkcję, czy nie. Zdobyte w ten sposób informacje będą również wskaźnikiem tego czy Spotify powinno iść dalej w kierunku NFT.
– Spotify przeprowadza próbę, w ramach której pomoże małej grupie artystów promować swoje NFT za pośrednictwem swoich profili. Regularnie przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić wrażenia dla artystów i fanów. Niektóre z nich ostatecznie utorują drogę do większego doświadczenia, a inne posłużą jedynie jako nauka – powiedział rzecznik firmy Spotify.
Użytkownicy Spotify poinformowali także, że firma rozsyła do nich ankiety, które zawierają pytania dotyczące NFT. Niektóre z nich spotkały się z uszczypliwymi komentarzami społeczności.
Co ciekawe, plotki o tym, że Spotify jest zainteresowane wejściem w web3 pojawiały się już w marcu, kiedy to spółka zamieściła dwa ogłoszenia o pracę przy projektach web3.
Źródło: musically.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.