Shiba Inu (SHIB) i 4 inne kryptowaluty w ofercie Binance Custody 

2022-02-22 / Tagi:

Shiba Inu (SHIB) i 4 inne kryptowaluty w ofercie Binance Custody 

Giełda kryptowalut – Binance Custody, poinformowała, że od 20 lutego do grona obsługiwanych przez nią kryptowalut dołączyły Shiba Inu (SHIB), Audius (AUDIO), Perpetual Protocol (PERP), SKALE network (SKL) oraz Nnjective (INJ). 

Ubezpieczenie aktywów kryptowalutowych 

Usługi powiernicze (custody) na rynku tradycyjnych finansów są czymś normalnym i są realizowane przez banki. Jednak w przypadku kryptowalut każdy użytkownik stał się „swoim własnym bankiem”. Warto jednak podkreślić, że z uwagi na rozprzestrzenianie się przestępczości w branży kryptowalutowej, inwestorzy instytucjonalni zazwyczaj potrzebują usług powierniczych strony trzeciej. Dzięki temu zabezpieczają swój majątek i nie muszą samodzielnie kontrolować posiadanych przez siebie aktywów. Co więcej, depozytariusze kryptowalut przechowują klucze prywatne klientów i najczęściej oferują ubezpieczenie aktywów kryptowalutowych, którymi zarządzają. 

Shiba Inu i cztery kryptowaluty dodane do oferty Binance Custody 

Nie zapominajmy, że firmy takie jak Gemini czy Nuri oferują usługi powiernicze dla inwestorów detalicznych, natomiast Binance Custody skupia się na klientach instytucjonalnych. Z opublikowanych kilka dni temu informacji wynika, że giełda rozszerzyła swoją usługę powierniczą o kilka nowych kryptowalut, w tym Shiba Inu. 

Plan ubezpieczeniowy dla klientów Binance Custody 

Doniesienia medialne wskazują, że kryptowalutowy gigant oferuje swoim klientom plan ubezpieczeniowy. I jak możemy przeczytać, Binance Custody ma na celu ukończenie niezależnego przeglądu bezpieczeństwa w USA o nazwie SOC 2 Type 2, potwierdzające bezpieczeństwo prowadzonych operacji. Binance opiera zabezpieczenia na obliczeniach wielostronnych (MPC) w celu dystrybucji kontroli nad funduszami klientów. 

Źródło: comparic.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.