Robinhood uruchamia swój portfel Web3

2023-03-03 / Tagi: portfel kryptowalut

Robinhood uruchamia swój portfel Web3

W środę firma Robinhood uruchomiła swoją aplikację portfela Web3 w Apple App Store. Jest on dostępny dla użytkowników iOS w ponad 130 krajach. Zgodnie z zapowiedziami, aplikacja będzie obsługiwać zarówno sieć Ethereum, jak Polygon – ale nie Bitcoin.

Portfel Web3 firmy Robinhood

Zgodnie z komunikatem https://blog.robinhood.com/news/robinhood-wallet-ios opublikowanym przez platformę Robinhood, jej aplikacja portfela Web3 została wprowadzona na listę oczekujących u ponad 1 miliona użytkowników i została pobrana w ponad 130 krajach. Co ciekawe, przez ograniczony czas użytkownicy aplikacji mogą zostać nagrodzeni 1 USDC, jeśli zdeponują w niej krypto o wartości 10 USD z zewnętrznego portfela lub giełdy, lub zarobią 5 USDC, jeśli wypłacą taką samą kwotę z własnej giełdy Robinhood.

Portfel kryptowalut pozwala użytkownikom przechowywać i wymieniać aktywa bez opłat sieciowych – o których wiadomo, że osiągają wygórowane poziomy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Może również łączyć się z „szeroką gamą zdecentralizowanych aplikacji” i wchodzić w interakcje z NFT.

– Opinie, które otrzymaliśmy na temat Robinhood Wallet od pierwszego uruchomienia w wersji beta, były niezwykle pozytywne(…) Użytkownicy powiedzieli nam, że podoba im się dostępność i łatwość obsługi aplikacji oraz, że naprawdę podoba im się możliwość samoopieki nad swoimi zasobami cyfrowymi i wymiany bez opłat sieciowych w Polygon – powiedział Johann Kerbrat, dyrektor generalny Robinhood Crypto.

Popyt na portfele kryptowalut

Dyrektor generalny Robinhood powiedział, że duże zapotrzebowanie na interakcję z innymi sieciami i aktywami zmotywowało zespół do szybkiego wdrożenia Ethereum do swojego portfela. Według platformy DefiLlama, Ethereum jest od dawna królem gospodarek DeFi i NFT, obsługując ponad 50% DeFi TVL.

Portfel jest samoobsługowy. Oznacza to, że użytkownicy zachowują kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi i są właścicielami własnych kryptowalut. Te kryptowaluty obejmują aktualnie ETH, MATIC i SOL oraz ponad 50 tokenów ERC, takich jak SHIB i USDC. Jednak w nadchodzących miesiącach firma Robinhood planuje wprowadzić do aplikacji kolejne aktywa, a także rozszerzyć swój program nagród. Jeszcze w tym roku portfel ma być udostępniony również dla użytkowników Androida.

Warto przypomnieć, że popyt na samoobsługowe portfele i DeFi wzrósł znacząco po upadku giełdy FTX.

Robinhood kontra regulatorzy

Platforma Robinhood jest obecnie badana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Powodem tych działań są niektóre tokeny, które są notowane na jej giełdzie kryptowalut. Od czasu upadku FTX agencja rozprawia się z wieloma firmami krypto – w tym Kraken i Paxos – twierdząc, że niektóre z ich produktów to niezarejestrowane papiery wartościowe. Robinhood był powiązany także z byłym szefem FTX, Samem Bankmanem-Friedem (SBF), który posiadał akcje tej firmy o wartości ponad 450 milionów dolarów. Władze uzyskały teraz pozwolenie na przejęcie tych udziałów – podejrzewa się, że fundusze te są powiązane z oszustwami bankowymi i praniem brudnych pieniędzy.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.