Polium One – pierwsza na świecie konsola do gier NFT i Web3 

2022-07-06 / Tagi:

Polium One – pierwsza na świecie konsola do gier NFT i Web3 

Firma Polium ogłosiła, że konsola Polium One będzie „pierwszą na świecie wielołańcuchową konsolą do gier”, która będzie zdolna do uruchamiania gier zbudowanych na różnych blockchainach. Zgodnie z zapowiedziami konsola do gier NFT i Web3 zostanie uruchomiona w 2024 roku. 

Pierwsza na świecie konsola do gier NFT i Web3 

Polium, firma, która reklamuje się jako „budująca produkty i infrastrukturę dla gier Web3”, zapowiedziała, że wprowadza na rynek konsolę do gier, która będzie obsługiwać wiele łańcuchów bloków i niewymiennych tokenów (NFT). 

Zapowiedziana konsola „Polium One” ma zostać wydana w trzecim kwartale 2024 roku i będzie obsługiwać blockchainy Ethereum, Solana, Polygon, BNB Chain, ImmutableX, Harmony, EOS i WAX. 

Specyfikacja konsoli do gier NFT 

W tej chwili podano jedynie takie specyfikacje konsoli, jak obsługa rozdzielczości 4K Ultra HD przy 120 klatkach na sekundę. Polium twierdzi, że społeczność produktu pomoże im zbudować sprzęt i oprogramowanie. Co ciekawe, firma dodała, że będzie miała funkcjonalny prototyp konsoli już za „kilka miesięcy”. 

Według Polium, sprzęt będzie wyposażony we własny portfel na kryptowaluty, który będzie obsługiwał wiele łańcuchów. Natomiast kontroler będzie miał przycisk portfela, dzięki któremu użytkownicy będą mogli efektywniej dokonywać transakcji. Bezpieczeństwo i weryfikację transakcji z pozycji konsoli będzie zapewniał skaner linii papilarnych znajdujący się na kontrolerze. 

Polium Pass NFT 

Cena konsoli nie jest znana, ale Polium planuje wyemitować Polium Pass NFT, który pozwoli posiadaczom odebrać konsolę w pierwszym dniu premiery. Posiadacze przepustek otrzymają kolejny NFT, który w przyszłości będzie można wymienić na token PLAY – natywny token konsoli do zawierania transakcji w aplikacji Marketplace. 

Jak możemy przeczytać firma planuje wypuścić najpierw 10 000 konsol dla posiadaczy i partnerów programu Polium Pass – stanie się to w trzecim kwartale 2024 roku. Dopiero w trzecim kwartale 2025 roku wyprodukuje więcej egzemplarzy – główny cel to sprzedaż ponad 1 miliona sztuk produktu. 

Co ciekawe, Polium już spotkało się z krytyką związaną z logo, które wygląda podobnie do innej popularnej konsoli, Nintendo GameCube. Firma stwierdziła, że nie skopiowało symbolu i już tworzy nowe logo, „które jest oryginalne”. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.