Opera uruchamia MiniPay, nowy portfel Stablecoin oparty na technologii blockchain Celo, który wprowadzi miliony użytkowników w całej Afryce do Web3 

2023-11-21 / Tagi: portfel kryptowalut

Opera uruchamia MiniPay, nowy portfel Stablecoin oparty na technologii blockchain Celo, który wprowadzi miliony użytkowników w całej Afryce do Web3 
  • MiniPay umożliwia szybkie przelewy Stablecoinów w całej Afryce, zapewniając najlepszą w swojej klasie obsługę płatności, łącząc wygodę Web2 z mocą Web3. 
  • MiniPay jest w pełni zintegrowany z Operą Mini, używaną przez miliony użytkowników w całej Afryce, którzy teraz poznają korzyści płynące z płatności stablecoinami i zdecentralizowanymi aplikacjami Celo (dApps). 
  • Wdrażanie MiniPay rozpoczyna się w Nigerii, a w nadchodzących miesiącach usługa wystartuje w Kenii, Ghanie, RPA oraz innych krajach Afryki. 

Oslo, Norwegia, 15 Wrzesień 2023 r. – Opera, globalny innowator sieciowy, przedstawia MiniPay – portfel oparty na technologii blockchain Celo. Zintegrowany bezpośrednio z przeglądarką Opera Mini, MiniPay1 sprawi, że użytkownicy w Afryce będą mogli łatwiej i taniej kupować, wysyłać i odbierać stablecoiny – jedynie za pomocą numerów telefonów komórkowych. Wykorzystując wyjątkowe zalety infrastruktury mobilnej Celo. Opera ustanawia nowy standard, kładąc nacisk na szybkie i bezproblemowe płatności P2P. 

Dzięki łatwemu procesowi logowania przy użyciu danych uwierzytelniających Google, MiniPay gwarantuje każdemu użytkownikowi szybki transfer cyfrowych aktywów i płynne wprowadzenie do transakcji wykonywanych w sieci Web3. Z kolei wiele portfeli niepowierniczych wymaga od użytkowników znajomości rynku kryptowalut. Najczęstszym powodem utraty środków są zawiłości związane z zarządzaniem kluczami – zapominanie haseł czy tajnych fraz odzyskiwania. Celem MiniPay jest uczynienie zdecentralizowanych portfeli bardziej intuicyjnymi, tak aby użytkownicy nie mający zaawansowanej wiedzy mogli bez problemu dokonywać transakcji kryptowalutowych. Dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowych kluczy użytkownika na jego własnym Dysku Google, MiniPay umożliwia użytkownikom odzyskanie dostępu, jedynie poprzez ponowną instalację aplikacji. Podstawą portfela jest intuicyjność, szybkość i niezawodność, co czyni go ważnym narzędziem dla milionów w Afryce. 

Opera stawia na kompleksowość i prostotę, integrując się z najważniejszymi na tamtejszym rynku partnerami obsługującymi lokalne metody płatności, takie jak Airtime czy MPesa. MiniPay to portfel bez-depozytowy, co oznacza, że nie opiera na tradycyjnych strukturach bankowych, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać i wypłacać Stablecoiny w swojej lokalnej walucie np. we frankach afrykańskich, randach czy niarach nigeryjskich. MiniPay będzie także wykorzystywać standard FiatConnect firmy Celo, który ma coraz większą liczbę partnerów i będzie jeszcze bardziej usprawniał płatności Cash-In-Cash-Out na całym świecie. 

Fundacja Celo, zarządzająca ekosystemem MiniPay stara się udostępniać niedrogie i łatwo dostępne DeFi użytkownikom na całym świecie. Co wpisuje się idealnie w misję Opery – walkę z cyfrowym wykluczeniem na całym świecie. W ciągu ostatnich 17 lat Opera stała się pionierem technologicznym w Afryce, za sprawą wyróżniającej Operę Mini, zaawansowanej technologii oszczędzania danych umożliwiającej szybsze przeglądanie stron WWW i sprawniejsze pobieranie plików. Opera, obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji i marek w Afryce, ma 100 milionów użytkowników na całym kontynencie. Dzięki integracji MiniPay z przeglądarką Opera Mini, nowi i obecni użytkownicy będą mogli skorzystać z szybkich oraz transparentnych transakcji na blockchainie Celo, zapoznać się z dApps i projektami opartymi na technologii Celo. 

Użytkownicy w Nigerii, Kenii, Ghanie i Republice Południowej Afryki obawiają się wysokich opłat, niepewnych terminów realizacji oraz braku transparentności przebiegu transakcji, a przede wszystkim dostępu do danych mobilnych. MniPay rozwieje ich obawy, to nowatorskie partnerstwo pomiędzy Operą a Fundacją Celo, rozwiąże problemy dotyczące płatności w całym regionie. – mówi Jørgen Arnesen, EVP Mobile w Opera.  

Blockchain Celo został po raz pierwszy uruchomiony w Dniu Ziemi w 2020 roku, a jego celem jest wspieranie dobrze prosperującej wspólnoty aktywnych twórców, programistów i członków społeczności zaangażowanych w rozwój technologii blockchain. Dzięki ponad 1000 projektom w ponad 150 krajach technologia Celo pozytywnie wpływa na ujemną emisję dwutlenku węgla, stawiając przede wszystkim na urządzenia mobilne. Fundacja Celo współpracuje z wieloma partnerami korporacyjnymi i instytucjonalnymi na całym świecie, w tym z Deutsche Telekom czy Telefónica.  

– Niewiele firm ma jak Opera globalny zasięg połączony z lokalną wiedzą oraz możliwościami technicznymi, które wniosą do ekosystemu Celo wartości dodane. Jestem podekscytowany zacieśnieniem współpracy, którą uważam za kluczowy element pomagający w realizacji misji Celo na ogromną skalę. – dodaje Rene Reinsberg, współzałożyciel i Prezes Fundacji Celo. – Dzięki integracji portfela MiniPay z przeglądarką Opera Mini, zarówno obecni, jak i nowi użytkownicy zyskają dostęp do naprawdę prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji, jak i w pełni transparentnych transakcji na blockchainie Celo oraz zapoznają się naszymi z dApps. Jest to przełomowe wydarzenie, na które czekała branża Web3. 

W lipcu społeczność Celo opowiedziała się w głosowaniu za migracją z blockchainu warstwy 1 do warstwy 2 Ethereum. Ekosystem zostanie poddany modernizacji technicznej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i skalowalność przy jednoczesnym utrzymaniu niskich gas fee.Ta techniczna migracja, prowadzona przez Celo i tworzących społeczność, w tym cLabs, otwiera drzwi dla jeszcze większej liczby dApps kompatybilnych z siecią Ethereum, które można wprowadzić do MiniPay, na nowo kreując przyszłość finansów on-chain na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i walki z wykluczeniem technologicznym. 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.