Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Nexo nawiązuje współpracę z Citibankiem 

2022-06-24 / Tagi:

Nexo nawiązuje współpracę z Citibankiem 

„Jesteśmy w tym razem” – platforma pożyczkowa Nexo wybrała Citibank do doradztwa w zakresie potencjalnych przejęć, a także zapewnienia płynności platformom kryptograficznym w okresie spowolnienia na rynku. 

Spadki na rynku kryptowalut 

Obecna bessa spowodowała załamanie się wielu firm związanych z kryptowalutami. Upadek Luny a także aktywa spadające do poziomów niewidzianych od 2 lat, powodują, że firmy te walczą o utrzymanie się na powierzchni – albo ograniczając zatrudnienie, całkowicie zwalniając personel, albo zamrażając wymiany i wypłaty aktywów „w celu ochrony konsumentów”. 

Ale co ciekawe, nie wszystkie firmy odczuwają skutki tego, co się obecnie dzieje na rynku kryptowalut. Na przykład zespół Binance zwiększył tempo rekrutacji. A jeśli chodzi o DeFi, właśnie Nexo chce opanować rynek, refinansując inne platformy DeFi, które obecnie zmagają się z problemami. 

Stabilna pozycja Nexo 

Nexo opublikowało oświadczenie, przedstawiając powody, dla których udało mu się przetrwać spadki na rynku kryptowalut lepiej niż niektórzy konkurenci. W opublikowanym komunikacie, firma zaznacza, że zawsze prowadziła zrównoważony model biznesowy, który nie angażował się w ryzykowne praktyki pożyczkowe, w wyniku czego obecnie zajmuje pozycję „niezrównanej stabilności”. Oznacza to, że platforma jest wyjątkowo dobrze przygotowana do zdecydowanych działań, które mają na celu pomoc firmom walczącym o utrzymanie. 

– Po publicznym oświadczeniu o naszej gotowości do pomocy w ustabilizowaniu branży, Nexo prowadzi obecnie rozmowy z innymi dużymi firmami krypto w sprawie opracowania większego planu pomocy dla przestrzeni blockchain. Ponieważ sytuacja jest zarówno dynamiczna, jak i delikatna, poinformujemy o aktualizacjach tak szybko, jak to możliwe – możemy przeczytać w komunikacie. 

Przypominamy, że ponad tydzień temu, inna platforma pożyczkowa - Celcius wstrzymała wypłaty dla swoich klientów. Decyzja ta była uzasadniana jako próba „ustabilizowania płynności i operacji”. Wówczas to Nexo przekazało do wiadomości publicznej, że wyraża chęć nabycia części niespłaconych pożyczek Celsius, by ratować platformę. 

Współpraca z Citibankiem 

Aby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją mocną pozycję, firma Nexo ogłosiła, że w tej chwili korzysta z porad giganta bankowego Citigroup. Eksperci Citibanku doradzają na temat tego, jak najlepiej przejąć aktywa firm kryptowalutowych, które stały się niewypłacalne – a wszystko po to, by inwestorzy mogli odzyskać dostęp do zablokowanych funduszy. 

Wiele przemawia za tym, że Nexo znajduje się w dobrej pozycji, aby wykorzystać obecną sytuację. Jednak zakres konsolidacji jest nadal niejasny – a długoterminowe skutki, jakie może ona wywołać, pozostają niepewne. 

Źródło: cryptopotato.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.