Netflix wypuści film o kryptowalutach [ZWIASTUN]

2022-03-18 / Tagi: rozrywka

Netflix wypuści film o kryptowalutach [ZWIASTUN]

Ostatnio podana została informacja, że jedna z największych platform VOD wyemituje film o kryptowalutach, a konkretniej o kanadyjskiej giełdzie. Jest to nie lada gratka dla fanów walut cyfrowych dzięki której będą mogli dowiedzieć się więcej o tym świecie. Film będzie dostępny na platformie od 30 marca 2022 roku. 

O czym opowiada film? 

Jednak o czym konkretnie będzie opowiadał film. Będzie to film dokumentarny trwający 1,5 godziny.  Zgodnie z opisem oraz zwiastunem dostępnymi na serwisie Netflix możemy się dowiedzieć, iż fabuła filmu dokumentalnego będzie się skupiała na kanadyjskiej giełdzie kryptowalut o nazwie QuadrigaCX.  Z tą marką związane jest oszustwo, które pozbawiło dziesiątek tysięcy osób zainwestowanych środków. Historia QuadrigaCX 

QuadrigaCX została założona przez 24-letniego wtedy Geralda Cottena oraz bardzo szybko się rozwinęła i stała się największą kanadyjską giełdą kryptowalut. Jednak w 2019 roku świat obiegła informacja, iż jej założyciel zmarł zabierając ze sobą wszystkie hasła. Oznaczało to, że dziesiątki tysięcy osób, które zainwestowały na tej giełdzie swoje pieniądze nie miały do nich dostępu. Były to zasoby warte około 190 mln dolarów. Wiele osób jednak zaczęło się interesować potencjalną defraudacją pieniędzy dokonaną przez giełdę. Kilka osób postanowiło wszcząć prywatne śledztwo co doprowadziło w końcu sprawę do ujawnienia przestępstwa popełnionego przez założyciela QuadrigaCX. Defraudował on pieniądze z giełdy i inwestował je w przeróżne nieruchomości na całym świecie oraz opłacał podróże. Więcej szczegółów historii zapewne dowiemy się z filmu. Premiera na platformie Netfilx odbędzie się 30 marca. 

Źródło: netflix.com, newsinteractives.cbc.ca 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.