2022-02-10 / Tagi: gaming
Mir4 to jedna z najpopularniejszych obecnie gier na Steamie Wszystko wskazuje, że za jej sukcesem stoją kryptowaluty, bowiem koreańska produkcja jest mało subtelną „przykrywką” dla procederu wydobywania wirtualnej waluty pod nazwą Draco.
Warto przypomnieć, że Mir4 to MMORPG, w którego można grać bez wydawania pieniędzy. Co więcej, można grać i zarabiać. Jest to możliwe za sprawą wbudowanej koparki wirtualnej waluty Draco, której zdobywanie jest częścią aktywności w Mir4. Ale to nie wszystko. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci (stanowiącej NFT) w dość rozbudowanym kreatorze. Później „zabawa” polega już głównie na oglądaniu tego, co dzieje się na ekranie i – co jakiś czas – wciśnięciu kilku przycisków.
Mimo tego, że postacie zdobywają mnóstwo przeróżnych surowców, przedmiotów i punktów doświadczenia, kluczem jest dotarcie do 24 poziomu. Dzięki temu można spędzić 30 minut w kopalni. I to właśnie tam wydobywamy minerał o nazwie Darksteel. Natomiast po osiągnięciu 40 poziomu w kopalni możemy spędzać już dowolny czas.
Darksteel po wydobyciu zamieniamy właśnie w Draco – kryptowalutę, która jest aktualnie wyceniana na około 88 centów za sztukę. Co dalej z nią zrobimy zależy już od nas samych. Dodajmy, że waluta – razem z Hydrą i Wemix – stanowi trio przygotowane przez twórców Mir4. Co więcej, deweloperzy przygotowali nawet tło fabularne dla walut, zgodne z azjatyckim klimatem produkcji.
W tej chwili Mir4 znajduje się w czołówce najpopularniejszych tytułów na Steamie. Z danych wynika, że ma ponad 60 tysięcy użytkowników. A wszystko mimo tego, że Valve już pod koniec ubiegłego roku zakazało sprzedaży gier, które wykorzystują rozwiązania z kryptowalutami i NFT. Czas pokaże czy otworzy to furtkę dla innych tego typu produkcji.
Źródło: eurogamer.pl; pl.ign.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.