MetaMask uruchamia usługę stakingu

2024-01-22 / Tagi: portfel kryptowalut

MetaMask uruchamia usługę stakingu

Dostawca portfela kryptowalutowego MetaMask ogłosił, że 18 stycznia uruchomił w swoich portfelach nową usługę stakowania. Rozwiązanie umożliwia użytkownikom Ethereum uruchamianie własnych węzłów walidacyjnych za opłatą i nie wymaga łączenia zasobów ani sprzętu.

Nowa usługa MetaMask

18 stycznia dostawca portfela kryptowalutowego MetaMask uruchomił w swoich portfelach obsługę Validator Staking. Z opublikowanych informacji wynika, że użytkownicy, którzy chcą postawić swoje tokeny, muszą mieć co najmniej 32 ETH w swoich portfelach. Warto przypomnieć, że jest to minimalne wymaganie samej sieci Ethereum.

Rozwiązanie łatwe w użyciu

Jak możemy przeczytać, tokeny użytkowników zostaną obstawione przez firmę Consensys, która cieszy się znakomitą reputacją, jeśli chodzi o czas pracy. Co istotne, kiedy walidator naruszy zasady konsensusu, zostanie usunięty z sieci i straci część środków ustanowionych jako zabezpieczenie. Jednak według doniesień Consensys, z ETH o wartości ponad 2 miliardów dolarów postawionym w dziesiątkach tysięcy węzłów, firma nigdy nie odcięła żadnego ze swoich walidatorów.

Wiele wskazuje na to, że właściciele portfeli MetaMask muszą jedynie zaznaczyć odpowiednie pola. Wówczas są już na dobrej drodze do zdobycia własnych nagród za stakowanie. Jakie są więc wady nowej usługi? Wydaje się, że cena.

Wysoka cena usługi

Chociaż minimalny wymóg dotyczący stawki wejściowej nie jest narzucony przez MetaMask, bariera wejścia i tak jest dość wysoka. Aby umożliwić obstawianie większej liczbie osób, sieć Lido umożliwiła łączenie swojego Etheru z innymi. Jednak nagrody za to są proporcjonalne do postawionej kwoty.

– Dzięki Lido nie potrzebujesz 32 ETH, aby rozpocząć obstawianie. Lido połączy Twoje ETH ze środkami dostarczonymi przez innych użytkowników, aż pula osiągnie 32 ETH. Następnie Lido utworzy węzeł walidacyjny, deponując ETH w umowie dotyczącej stakowania Ethereum i proporcjonalnie podzieli się z Tobą nagrodami za stakowanie – możemy przeczytać w komunikacie.

Chociaż MetaMask pozwala również na łączenie stawek, węzły walidatora są nadal niedostępne bez standardowej kwoty zabezpieczenia. Należy zauważyć, że w zamian za swoje usługi MetaMask pobiera 10% prowizji od nagród, obecnie wartej około 4% postawionej kwoty w ciągu roku. Daje to potencjalną wypłatę niewiele większą niż to, co oferuje Lido. Inną przyjazną dla użytkownika opcję obstawiania oferuje giełda kryptowalut Coinbase, która niestety pobiera prowizję w wysokości 25%.

Pomimo tego, że produkt MetaMask jest prosty, łatwy w użyciu i pomocny dla nowych użytkowników, to jednak dla kogoś poważnie myślącego o stakingu prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli kupi własny sprzęt, zapozna się z praktyką i skonfiguruje swój własny węzeł walidacyjny.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.