Liczba nowych użytkowników Ethereum w ostatnim czasie nie wzrasta

2023-12-12 / Tagi:

Liczba nowych użytkowników Ethereum w ostatnim czasie nie wzrasta

W ciągu ostatnich kilku tygodni Ethereum, podobnie jak reszta rynku kryptowalut, doświadczyło zauważalnego odrodzenia, a jego cena wzrosła do 19-miesięcznego szczytu na poziomie 2400 dolarów. Jednak sieć nie odnotowała wzrostu liczby użytkowników, co prowadzi do pytania, czy cena ETH będzie dalej rosła.

Odrodzenie na rynku kryptowalut

Ethereum w ciągu ostatnich kilku tygodni doświadczyło zauważalnego odrodzenia, a cena aktywa osiągnęła poziom 2400 dolarów. Dzieje się tak w obliczu rosnących oczekiwań dotyczących zatwierdzenia funduszu typu spot ETF Ethereum w Stanach Zjednoczonych. Wiele przemawia za tym, że rynek kryptowalut ma już za sobą niszczycielski cykl krachu i niedźwiedzia, który trwał od 2022 roku. W minionych dniach ceny wielu aktywów, w tym właśnie Ethereum, osiągnęły najwyższy poziom od prawie dwóch lat, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła o ponad pół biliona.

Brak nowych użytkowników Ethereum

Warto przypomnieć, że Ethereum, będące drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, jest jednym z najpopularniejszych aktywów, szczególnie dla użytkowników poszukujących DeFi, NFT lub innych nisz wykorzystujących blockchain. Jednak dane z platformy IntoTheBlock zaskakują, bowiem pokazują, że ostatnio zainteresowanie nowych użytkowników dołączeniem do sieci nie było zbyt duże.

Dlaczego liczba użytkowników ETH nie wzrasta?

Brak wzrostu liczby użytkowników Ethereum jest interesujące i nieco nieoczekiwane w obecnym otoczeniu. Inwestorzy detaliczni zazwyczaj podążają za szumem. Taki szum rzeczywiście powrócił na rynki – w szczególności dotyczy BTC i ETH. Dzieje się tak ze względu na rosnącą liczbę podmiotów składających wnioski o uruchomienie spot ETF-ów BTC i ETH w Stanach Zjednoczonych.

Dla przykładu liczba adresów Bitcoin i aktywnych użytkowników stale rośnie, a portfele z niezerowym saldem przekroczyły ostatnio granicę 50 milionów. Zatem szum wokół Bitcoina jest zdecydowanie odczuwalny, jednak wydaje się, że nie dotyczy Ethereum. Ostatecznie wszystko może się zmienić w jednej chwili, zwłaszcza jeśli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rzeczywiście wkrótce zatwierdzi spot ETF Ethereum. Jeśli tak się stanie, cena Ethereum może jeszcze bardziej wzrosnąć, a co za tym idzie zmianie może ulec liczba użytkowników i inwestorów.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.