2022-02-03 / Tagi: Rosja
Zawirowań wokół tematu kryptowalut w Rosji ciąg dalszy. Tym razem wszystko za sprawą słów Antona Siluanova – Ministra Finansów. Polityk stwierdził, że lokalne banki powinny móc handlować kryptowalutami. To zupełnie inne podejście niż to, które zaproponował przedstawiciel Banku Centralnego czym doprowadził do ostatnich spadków.
Jak z pewnością wiecie, Bank Centralny Rosji wywołał niemałe poruszenie swoją decyzją. Propozycja zakazania handlu oraz kopania kryptowalut odbiła się szerokim echem w mediach, co mocno wpłynęło na kursy naszych ulubionych cyfrowych dóbr.
Na szczęście kilka dni później Władimir Putin uspokoił rynek swoją wypowiedzią, w której sugerował, że jego kraj może odnieść liczne korzyści z miningu. Wtórował mu Ivan Chebeskov (Ministerstwo Finansów), który zaproponował wprowadzenie regulacji wzorem tych z kraju kwitnącej wiśni.
To podejście popiera również wspomniany we wstępie Siluanov. Minister uważa, że dostęp do kryptowalut powinien zostać jeszcze bardziej upowszechniony, a one same winny być traktowane tak jak złoto czy metale szlachetne.
Nadchodzą (jeszcze) lepsze czasy dla rynku kryptowalut w Rosji? Będziemy się przyglądać rozwojowi sytuacji.
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.