Kryptowaluty i NFT w Formule 1

2022-03-22 / Tagi: sport

Kryptowaluty i NFT w Formule 1

Wiele giełd kryptowalutowych sponsoruje przeróżne wydarzenie, aby znaleźć nowych użytkowników kryptowalut, bądź zachęcić osoby będące już w tym świecie do korzystanie z ich platformy. Jako, że niedawno rozpoczął się nowy sezon Formuły 1 postanowiliśmy opisać sponsorów w tej właśnie dyscyplinie sportowej. 

Tokeny drużyn 

Dosyć głośno było o launchpadzie na giełdzie Binance dotyczącej fan tokenu drużyny Alpine Team. Miał on miejsce 21 lutego 2022 roku. Zaoferowano nam 4 000 000 000 tokenów ALPINE o wartości początkowej 1 USD. Holderom waluty zaoferowano uczestniczenie w głosowaniach ogłaszanych przed drużynę sportową. Dostali oni również możliwość dostępu do nie udostępnianych nigdy wcześniej funkcji takich jak NFT PowerStation program, kolekcja NFT oraz mini gry. Poinformowano również o rozwijaniu w przyszłości dostępów do nowych rzeczy. Co ciekawe token krótko po dystrybucji osiągnął poziom prawie 20 dolarów po czym w krótkim czasie spadł w okolice 2 dolarów, a aktualnie cena zakupu wynosi prawie 9 USD. 

NFT w świecie F1 

Drużyny sportowe nie pozostają w tyle także z aktywami NFT. Team Aston Martin na platformie crypto.com – sponsorze tegorocznego cyklu Grand Prix w Formule 1 – wypuścił swoje kolekcje NFT. W jednej z kolekcji możemy obejrzeć różne wydarzenia z wyścigów ekipy takie jak pierwsze przejazdy zawodników w maszynach z sezony 2021 czy pit stopy. Z kolei w drugiej edycji otrzymaliśmy do zakupu części pojazdu na sezon 2022 jak i cały pojazd. Ceny tych aktywów są naprawdę przeróżne zaczynając od 21 dolarów za przednie skrzydło bolidu z sezonu 2022 kończąc na cenie ponad 6 400 USD za nieodkryty jeszcze bolid z roku 2021. 

Czego możemy oczekiwać w przyszłości? 

Czego jednak możemy oczekiwać w przyszłości od takich akcji? Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż inne drużyny z Formuły 1 będą chciały podążać tymi ścieżkami i same będą chętne do wypuszczenia własnych NFT jak i tokenów. Szczególnie biorąc pod uwagę nowych sponsorów w postaci giełd kryptowalut takich jak ByBit czy crypto.com dołącza do sponsorowania drużyn jak i samego cyklu GP. Jest to na pewno temat godny uwagi i z pewnością jeśli jakiekolwiek informacje na temat wydarzeń takich jak wypuszczanie nowych tokenów bądź NFT przez drużyny sportowe będziemy was informować. 

Źródło: crypto.com, binance.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.