Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Goldman Sachs przeprowadził pierwszą pozagiełdową transakcję na kryptowalutach

2022-03-22 / Tagi: banki

Goldman Sachs przeprowadził pierwszą pozagiełdową transakcję na kryptowalutach

W poniedziałek międzynarodowy bank inwestycyjny i firma usług finansowych Goldman Sachs ujawniła, że ​​przeprowadziła pozagiełdową transakcję kryptograficzną (OTC) z firmą Galaxy Digital, która zajmuje się walutami cyfrowymi. 

Transfer Crypto OTC za pomocą Galaxy Digital 

Z opublikowanych informacji wynika, że gigant z Wall Street Goldman Sachs zakończył pozagiełdową transakcję kryptowalut (OTC) z Galaxy Digital. Instytucje te nazywają ten transfer pierwszą taką transakcją przeprowadzoną przez duży bank. 

Ta transakcja reprezentuje pierwszy krok, jaki zrobiły banki, by zaoferować bezpośrednią, konfigurowalną ekspozycję na rynek kryptowalut w imieniu swoich klientów – powiedział Damien Vanderwilt, prezes Galaxy Digital. 

Goldman Sachs i Galaxy szczegółowo opisały w komunikacie, że obie firmy współpracują z sobą już od jakiegoś czasu. Galaxy zauważa, że ​​rozliczenie OTC jest „kontynuacją partnerstwa banku z Galaxy Digital w celu pogłębienia jego możliwości kryptograficznych”. 

Warto dodać, że Goldman Sachs przez lata interesował się kryptowalutami i technologią blockchain. W styczniu były dyrektor generalny Goldman Sachs, Lloyd Blankfein powiedział, że jego spojrzenie na kryptowaluty ewoluuje. Niedługo po komentarzu Blankfeina analitycy Goldman Sachs  w opracowanym przez siebie raporcie sygnalizowali, że Bitcoin ( BTC ) jest podatny na podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej, a co za tym idzie wirtualne waluty nie są “opłacalną inwestycją”. 

Transakcja otwiera drzwi innym bankom 

Cała operacja rozliczenia kryptowalut OTC z Galaxy jest kamieniem milowym w tego typu transakcjach.  

Jest to ważny postęp w naszych możliwościach związanych z zasobami cyfrowymi i dla szerszej ewolucji klasy aktywów – podkreślił Max Minton, dyrektor Goldman Sachs. 

W komunikacie przypomniano również, że w ubiegłym roku Galaxy pomógł Goldman Sachs w przeprowadzeniu pierwszej transakcji CME Group Inc. Bitcoin Future. 

Spodziewamy się, że transakcja otworzy drzwi innym bankom, które rozważają OTC jako sposób na handel cyfrowymi aktywami (…) Ciągłe zaufanie Goldmana do nas jest świadectwem wiedzy i zdolności Galaxy do sprostania zmieniającym się wymaganiom instytucji, ponieważ kryptowaluta umacnia się jako piąta klasa aktywów – dodał Damien Vanderwilt. 

Źródło: Bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.