Goldman Sachs przeprowadził pierwszą pozagiełdową transakcję na kryptowalutach

2022-03-22 / Tagi: banki

Goldman Sachs przeprowadził pierwszą pozagiełdową transakcję na kryptowalutach

W poniedziałek międzynarodowy bank inwestycyjny i firma usług finansowych Goldman Sachs ujawniła, że ​​przeprowadziła pozagiełdową transakcję kryptograficzną (OTC) z firmą Galaxy Digital, która zajmuje się walutami cyfrowymi. 

Transfer Crypto OTC za pomocą Galaxy Digital 

Z opublikowanych informacji wynika, że gigant z Wall Street Goldman Sachs zakończył pozagiełdową transakcję kryptowalut (OTC) z Galaxy Digital. Instytucje te nazywają ten transfer pierwszą taką transakcją przeprowadzoną przez duży bank. 

Ta transakcja reprezentuje pierwszy krok, jaki zrobiły banki, by zaoferować bezpośrednią, konfigurowalną ekspozycję na rynek kryptowalut w imieniu swoich klientów – powiedział Damien Vanderwilt, prezes Galaxy Digital. 

Goldman Sachs i Galaxy szczegółowo opisały w komunikacie, że obie firmy współpracują z sobą już od jakiegoś czasu. Galaxy zauważa, że ​​rozliczenie OTC jest „kontynuacją partnerstwa banku z Galaxy Digital w celu pogłębienia jego możliwości kryptograficznych”. 

Warto dodać, że Goldman Sachs przez lata interesował się kryptowalutami i technologią blockchain. W styczniu były dyrektor generalny Goldman Sachs, Lloyd Blankfein powiedział, że jego spojrzenie na kryptowaluty ewoluuje. Niedługo po komentarzu Blankfeina analitycy Goldman Sachs  w opracowanym przez siebie raporcie sygnalizowali, że Bitcoin ( BTC ) jest podatny na podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej, a co za tym idzie wirtualne waluty nie są “opłacalną inwestycją”. 

Transakcja otwiera drzwi innym bankom 

Cała operacja rozliczenia kryptowalut OTC z Galaxy jest kamieniem milowym w tego typu transakcjach.  

Jest to ważny postęp w naszych możliwościach związanych z zasobami cyfrowymi i dla szerszej ewolucji klasy aktywów – podkreślił Max Minton, dyrektor Goldman Sachs. 

W komunikacie przypomniano również, że w ubiegłym roku Galaxy pomógł Goldman Sachs w przeprowadzeniu pierwszej transakcji CME Group Inc. Bitcoin Future. 

Spodziewamy się, że transakcja otworzy drzwi innym bankom, które rozważają OTC jako sposób na handel cyfrowymi aktywami (…) Ciągłe zaufanie Goldmana do nas jest świadectwem wiedzy i zdolności Galaxy do sprostania zmieniającym się wymaganiom instytucji, ponieważ kryptowaluta umacnia się jako piąta klasa aktywów – dodał Damien Vanderwilt. 

Źródło: Bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.