Giełda Bybit dołącza do trendu, publikując dowód rezerw 

2022-12-13 / Tagi: giełdy kryptowalut

Giełda Bybit dołącza do trendu, publikując dowód rezerw 

Platforma Bybit dołącza do grona giełd kryptowalut, które po upadku FTX dążą do przejrzystości w branży. Prawie miesiąc temu firma ujawniła swoje rezerwowe adresy portfeli, a teraz uruchomiła bezpośredni system weryfikacji dla użytkowników – ma to pomóc w śledzeniu zasobów.

System potwierdzania rezerw

Giełda kryptowalut Bybit ogłosiła, że uruchomiła oparty na Merkle Tree system potwierdzania rezerw. Nowa inicjatywa umożliwia użytkownikom bezpośrednią weryfikację zasobów Bybit wraz z ich osobistymi aktywami zdeponowanymi na giełdzie.

– Wraz z wydaniem Merkle Tree firma Bybit dodatkowo zademonstrowała swoje solidne finanse i zaangażowanie w pełną przejrzystość. Użytkownicy mogą użyć swojego kodu Merkle Leaf, aby sprawdzić, czy ich aktywa są rejestrowane jako zobowiązania w rezerwach Bybit. Mogą również zweryfikować własność portfeli Bybit i sprawdzić, czy aktywa są przechowywane w stosunku 1: 1 – możemy przeczytać w komunikacie.

Nowa funkcja dla użytkowników platformy Bybit

Nowa funkcja dostępna jest dla wszystkich użytkowników posiadających środki zarówno na rachunkach handlowych, jak i rachunkach finansowania – co obejmuje również zasoby krypto ulokowane w produktach Bybit Earn. Zgodnie z zapowiedzią, giełda zwiększa również wypłaty i kontrolę zarządzania ryzykiem. Zobowiązała się również do opublikowania całej zawartości swoich aktywów ulokowanych w portfelach BTC i ETH.

Przypominamy, że prawie miesiąc temu – tuż po ogłoszeniu problemów FTX, giełda Bybit ujawniła swoje rezerwowe adresy portfeli. Ponieważ teraz użytkownicy jeszcze bardziej zwracają uwagę na bezpieczeństwo swoich funduszy i odpowiedzialność giełd, wielu największych graczy w branży opracowało podobne strategie przejrzystości.

Dowód rezerw

Binance była jedną z pierwszych giełd kryptowalut, które podały do publicznego wglądu dowód posiadania rezerw. Wówczas też platforma zobowiązała się do wdrożenia systemu opartego na Merkle Tree – co zrobiła dwa tygodnie później. Warto dodać, że po opublikowaniu niektórych wewnętrznych danych pojawiły się jednak znaki zapytania dotyczące struktury korporacyjnej giełdy, jej zobowiązań BTC i jakości kontroli wewnętrznej.

Dwie inne giełdy, Huobi i Gate.io, również znalazły się pod kontrolą po udostępnieniu swoich rezerw przy użyciu pożyczonych środków. Z kolei platforma Grayscale twierdzi, że waha się przed opublikowaniem jakichkolwiek danych ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Natomiast Jesse Powell, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Kraken stwierdził, że wszystkie te starania o rezerwę nic nie znaczą bez sumy zobowiązań klienta.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.