Coinbase wprowadzi na rynek pierwszy instrument pochodny na kryptowaluty

2022-06-27 / Tagi:

Coinbase wprowadzi na rynek pierwszy instrument pochodny na kryptowaluty

Firma Coinbase Derivatives Exchange, wcześniej znana jako FairX, jest gotowa do uruchomienia swojego pierwszego notowanego na giełdzie produktu pochodnego na kryptowaluty – kontraktów terminowych Nano Bitcoin Futures (BIT). 

Kontrakty terminowe BIT na giełdzie instrumentów pochodnych Coinbase 

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, BIT będzie dostępny dla inwestorów detalicznych na regulowanej przez CFTC giełdzie kontraktów terminowych od 27 czerwca. Boris Ilyevsky, szef Coinbase Derivatives Exchange, zapowiedział, że każdy kontrakt futures na BIT będzie stanowił 1/100 Bitcoina. 

Początkowo produkt będzie dostępny za pośrednictwem kilku pośredników, w tym brokerów detalicznych EdgeClear, Ironbeam, NinjaTrader, Optimus Futures, Stage 5 i Tradovate. Jak możemy przeczytać, inwestorzy detaliczni mogą również uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem firm clearingowych ABN AMRO, ADMIS, Advantage Futures, ED&F Man, Ironbeam i Wedbush. 

W tej chwili Coinbase oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne własnej licencji FCM, aby móc bezpośrednio oferować klientom kontrakty terminowe z depozytem zabezpieczającym. 

Ważniejsze niż kiedykolwiek jest udostępnienie korzyści płynących z kontraktów terminowych na szerszym rynku, aby wszyscy inwestorzy mogli uzyskać dostęp do regulowanych amerykańskich rynków kryptograficznych instrumentów pochodnych w celu wyrażenia swoich poglądów lub zabezpieczenia swoich bazowych aktywów kryptograficznych – powiedział Boris Ilyevsky, szef Coinbase Derivatives Exchange. 

Kontrakty terminowe popularne wśród traderów 

Kontrakty terminowe stały się popularnym produktem wśród traderów między innymi dlatego, że wymagają mniejszej wstępnej inwestycji, umożliwiają wykorzystanie dźwigni finansowej oraz ułatwiają zawieranie transakcji długich i krótkich. 

Ilyevsky powiedział, że kontrakt BIT Futures będzie również wymagał mniejszego kapitału początkowego niż tradycyjne produkty futures i jest przeznaczony specjalnie dla inwestorów detalicznych. Dodał, że BIT ma potencjał, aby stworzyć realną okazję do znacznego rozszerzenia udziału klientów detalicznych w regulowanych przez USA rynkach kontraktów terminowych na kryptowaluty. 

Warto przypomnieć, że ruch ten ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak firma ogłosiła, że zwolni 18% swoich pracowników w związku z pogarszającymi się warunkami makroekonomicznymi. 

Coinbase – przejęcie FairX 

Przypominamy, że firma Coinbase po raz pierwszy wkroczyła w przestrzeń instrumentów pochodnych po zakupie amerykańskiej platformy instrumentów pochodnych – FairX – zarejestrowanej w amerykańskich organach regulacyjnych już na początku tego roku. Platforma nosi obecnie nazwę Coinbase Derivatives Exchange. 

Chociaż amerykańskie firmy, takie jak Kraken i CME Group, także oferują usługi tego typu, wiele platform niechętnie zagłębia się w instrumenty pochodne ze względu na obawy regulacyjne. Z drugiej strony Binance i OKEx stanowią lwią część instrumentów pochodnych oferowanych poza Stanami Zjednoczonymi. 

Umowa Coinbase z FairX jest następstwem przejęcia przez FTX US giełdy instrumentów pochodnych LedgerX w sierpniu 2021 roku. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.