2022-11-16 / Tagi:
Circle integruje obsługę Apple Pay. Emitent stablecoinów zapowiedział, że nowe rozwiązanie pozwala tradycyjnym firmom doświadczyć korzyści płynących z rozliczeń kryptowalutowych, jednocześnie umożliwiając firmom krypto kontakt z klientami, którzy chcą korzystać z bardziej tradycyjnych metod płatności.
15 listopada firma Circle ogłosiła, że dodała do swoich usług obsługę Apple Pay. W opublikowanym poście zasugerowano, że może to zwiększyć sprzedaż dla rodzimych firm kryptograficznych, ponieważ nowe rozwiązanie ułatwi tradycyjne płatności od klientów niekorzystających z kryptowalut, jednocześnie umożliwiając „kupowanie kryptowalut za pomocą Apple Pay na preferowanej przez nich giełdzie”.
Według Circle dodanie obsługi Apple Pay przyniesie korzyści tradycyjnym firmom, bowiem umożliwi im „przeniesienie większej liczby płatności detalicznych na cyfrową walutę”.
Zgodnie z opublikowanymi informacjami, obsługa Apple Pay jest dostępna dla „kwalifikujących się firm”, a jej włączenie jest „prostym procesem”. A klienci, którzy dokonują płatności za pomocą Apple Pay we wskazanych firmach sfinalizują transakcję, jak zwykle za pomocą Apple Face ID lub Touch ID.
Warto dodać, że Apple ma ponad 1,8 miliarda aktywnych urządzeń na całym świecie – stwierdzał to raport dotyczący wyników firmy za I kwartał 2022 r. Dane pokazują, że Apple Pay jest jednym z najczęściej używanych portfeli cyfrowych w Stanach Zjednoczonych, zaraz po systemie PayPal.
Przypominamy, że USDC ma drugą co do wielkości kapitalizację rynkową na rynku stablecoinów. Ustępuje mu jedynie Tether, który w następstwie upadku FTX wzbudził strach wśród inwestorów po tym, jak nieznacznie odbił się od USD .
W wywiadzie dla portalu Cointelegraph, wiceprezes Circle ds. Produktu, Joao Reginatto, wspomniał, że wyobrażają sobie, że przyszłość będzie „światem wielołańcuchowym”. Stało się to wkrótce po tym, jak Circle ogłosiło 28 września, że wprowadza stablecoina poprzez łańcuchy bloków Polkadot, Optimism, Near Protocol, Arbitrum i Cosmos.
Co ciekawe, zarówno Tether, jak i Circle zaprzeczyły jakimkolwiek kontaktom z FTX i Alamedą. Niestety po upadku jednej z największych giełd kryptowalut na świecie chaos na rynku nadal się rozprzestrzenia.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.