CEO Terra Labs Do Kwon poszukiwany czerwoną notą Interpolu

2022-09-27 / Tagi: prawo

CEO Terra Labs Do Kwon poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Jak podaje portal Bloomberg.com, CEO Terra Labs – Do Kwon – został wpisany przez Interpol jako osoba poszukiwana czerwoną notą. Za źródło podaje Koreę Południową, która postawiła zarzuty wobec poszukiwanego odnośnie spowodowania upadku kryptowaluty LUNA co sprawiło zniknięcie 60 miliardów dolarów z rynku.

Czym jest czerwona nota Interpolu?

Interpol jako Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnych może wystawić wobec poszukiwanych osób noty różnych kolorów. Kolor czerwony, którym ma być oznaczony właśnie Do Kwon oznacza, że osoba jest poszukiwana międzynarodowym listem gończym. 

Dlaczego Interpol poszukuje CEO Terra Labs?

Do Kwon usłyszał zarzuty ze strony Korei Południowej odnośnie spowodowanie ogromnych strat pieniężnych wśród ludzi inwestujących w projekt LUNA. Mowa tutaj o kwocie ponad 60 miliardów dolarów! CEO Terra Labs przeniósł się z Korei do Singapuru, a następnie organy ścigania nie mogły go namierzyć. W związku z tym, oskarżenie z Seulu wniosło o wydanie nakazu aresztowania wraz z listem gończym za twórcą Terra Labs.  

Jak reagują kryptowaluty spod Terra Labs?

O dziwo kryptowaluta LUNC odniosła 30% wzrost, jednak jest to spowodowane ogłoszeniem przez Binance mechanizmu spalania tokenów. Nowa LUNA także dzięki tej informacji także odniosła wzrosty jednak już na poziomie około 15%. USTC odniosło najmniejsze korzyści i zyskał tylko około 10%.

Terra Labs w coraz większych opałach

Od początku krachu kryptowaluty LUNA mówiło się o dużej stracie zaufania wśród swojej społeczności jak i całego rynku kryptowalut. Aktualne informacje nie przynoszą dla fundacji Terra Labs niczego dobrego, a wręcz stawiają ich w coraz gorszej sytuacji PR-owej. Czy Terra Labs jeszcze kiedykolwiek wyjdzie na prostą czy też może zostanie zniszczone przez oskarżenie stawiane wobec jej CEO – Do Kwona? Na pewno warto śledzić wydarzenia związane z tym tematem.

Źródła: Bloomberg.com, coinmarketcap.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.