Cena Cardano wzrosła o ponad 70%

2023-12-15 / Tagi:

Cena Cardano wzrosła o ponad 70%

W ciągu ostatnich dwóch tygodni cena Cardano wzrosła o ponad 70%. Co więcej, trend wzrostowy ADA był ostatnio mocno widoczny – wartość tej kryptowaluty w ciągu ostatnich 30 dni eksplodowała o ponad 80%.

Wzrost wartości ADA

W ciągu ostatnich 14 dni ADA, token Cardano, odnotował 75% wzrost. Obecnie jego wartość notowana jest na poziomie około 0,65 USD, a aktywo korzysta z ogólnego zwyżkowego trendu na rynku kryptowalut. Globalna kapitalizacja całego rynku osiągnęła bowiem 1,7 biliona dolarów, co sugeruje potencjalną hossę. Co więcej, w ostatnim czasie Bitcoin przekroczył 44 000 dolarów po raz pierwszy od wiosny 2022 roku.

Wskaźniki ADA w łańcuchu pokazują znaczny wzrost całkowitej zablokowanej wartości i wolumenu transakcji, przy czym 56% posiadaczy ADA osiąga obecnie zyski – dla porównania miesiąc temu było to 35%.

Co stoi za sukcesem ADA?

Natywny token Cardano – ADA – zrobił dużą furorę w sektorze kryptowalut, osiągając w ostatnim czasie jeden z najlepszych wyników rynkowych. Jego cena od początku grudnia szybko rosła, odnotowując imponujący wzrost o 75% w ciągu ostatnich 14 dni. Obecnie ADA notowana jest po cenie około 0,65 dolara (według danych platformy CoinGecko) – jest to o 12% więcej niż dzień wcześniej.

Jak już wspominaliśmy jednym z czynników, który mógł odegrać rolę w sukcesie tego aktywa, może być zwyżkowa sytuacja w całej branży kryptowalut. Przypomnijmy, że na początku grudnia wiele wiodących kryptowalut eksplodowało do rocznych maksimów. Bitcoin (BTC) po raz pierwszy od wiosny 2022 roku przekroczył 44 000 dolarów i pomimo krótkiej korekty do około 41 000 dolarów, ponownie skierował się na północ, przekraczając poziom 43 000 dolarów. Niewątpliwie na wydarzenia te miała wpływ decyzja Rezerwy Federalnej o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie i zapowiedź przyszłych obniżek stóp.

Ważne wskaźniki ADA

Kolejnym elementem, który można przypisać wzrostowi cen ADA w ostatnim czasie, może być gwałtownie rosnąca całkowita wartość zablokowana w sieci blockchain. Według danych platformy DefiLlama, TVL na Cardano przekroczyła dziś (14 grudnia) 430 milionów dolarów. Dla porównania na początku 2023 roku kwota ta wynosiła zaledwie 50 milionów dolarów.

Wydaje się zatem, że ostatni skok cen Cardano przyniósł korzyści niektórym posiadaczom. Według platformy IntoTheBlock 58% osób, które zainwestowały w te aktywa, obecnie na nich zarabia. Jak pisaliśmy wyżej, niecały miesiąc temu odsetek ten wynosił około 35%.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.