Cardano napotyka minimalny opór. Czy ADA podwoi swoją cenę?

2023-11-29 / Tagi:

Cardano napotyka minimalny opór. Czy ADA podwoi swoją cenę?

Cardano oscyluje obecnie w bardzo istotnej strefie popytu, zarówno z potencjałem do nowych maksimów, jak i ruchów korygujących. Najnowsze dane sugerują, że obecny poziom cen stanowi główny punkt wsparcia dla ADA, a ten może wyznaczać jej krótkoterminową trajektorię.

Minimalny opór Cardano

Według najnowszej obserwacji popularnego analityka kryptowalut Ali Martineza, ADA znajduje się obecnie w kluczowej strefie popytu, która oscyluje pomiędzy 0,37 a 0,38 USD. Ta strategiczna strefa, w połączeniu z danymi wskazującymi, że 166 470 portfeli uzyskało znaczną sumę 4,88 miliarda ADA, wzbudziła optymizm wśród traderów. Warto zauważyć, że Cardano napotyka minimalny opór na drodze do potencjalnych nowych rocznych maksimów Jednak kluczowa strefa popytu działa jak solidny fundament, zapewniając wsparcie dla ADA w oparciu o jej ostatnie osiągnięcia.

Co ciekawe, Ali Martinez nalega, aby inwestorzy zachowali ostrożność i uważnie monitorowali wyniki ADA, ponieważ spadek poniżej poziomu wsparcia na poziomie 0,37 USD może wywołać krótką korektę.

Potencjalna zmiana dynamiki rynku?

Także wskaźnik TD Sequential sygnalizuje ostrożność, ponieważ na swoim tygodniowym wykresie przedstawił dla ADA sygnał sprzedaży. Ten wskaźnik techniczny sugeruje potencjalną zmianę dynamiki rynku. Zdaniem Martineza utrata wsparcia na poziomie 0,37 USD może doprowadzić do korekty w kierunku 0,34 lub nawet 0,33 USD. Według analityka ADA musi pomyślnie zamknąć się powyżej 0,40 USD, aby wspiąć się w stronę kolejnego celu. W związku z tym przekroczenie tego progu może przygotować grunt pod trwały wzrost kursu (w kierunku 0,46 USD) wyznaczając punkt zwrotny na jego trajektorii.

Już wcześniej Martinez zwrócił uwagę na to, że istniejący schemat konsolidacji w Cardano jest uderzająco podobny do okresu 2018–2020, z wyłączeniem załamania rynku wywołanego przez Covid-19. W tym scenariuszu istnieje szansa, że w pierwszych tygodniach grudnia ADA może przekroczyć poziom oporu 0,45 USD. Co więcej, jeżeli dynamika wzrostowa utrzyma się to do końca grudnia ADA może osiągnąć poziom 0,75 USD.

Wzrost aktywności w łańcuchu

W drugiej połowie 2023 r. Cardano stanęło przed poważnymi wyzwaniami wynikającymi z niepewności regulacyjnej i zwiększonej konkurencji ze strony sieci warstwy 2, takich jak Base, Arbitrum i Optimism. Pomimo tymczasowej stagnacji sieć powróciła do gry – odnotowała znaczny wzrost aktywności programistów, osiągając 572 punkty w październiku i utrzymując swoją dominację w działalności programistycznej w publicznych repozytoriach GitHub. Także wskaźniki Cardano dotyczące łańcucha wskazują na pozytywne perspektywy – łączna liczba adresów posiadających saldo na Cardano oscyluje w pobliżu rekordowej wartości 4,46 miliona. Dodatkowo zaobserwowano także niewielki wzrost liczby aktywnych adresów.

Warto dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca liczba transakcji w sieci stale przekraczała 50 000, a wolumen transakcji w większości utrzymywał się na poziomie powyżej 7 miliardów USD.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.