Były dyrektor generalny Mt.Gox wypuści kolekcję NFT i rozda je klientom giełdy

2022-03-29 / Tagi: giełdy kryptowalut

Były dyrektor generalny Mt.Gox wypuści kolekcję NFT i rozda je klientom giełdy

Były dyrektor generalny nieistniejącej już giełdy kryptograficznej Mt. Gox ogłosił, że niektórzy użytkownicy będą mogli otrzymać pamiątkowe tokeny niepodlegające wymianie, czyli NFT. Warto przypomnieć, że Mt. Gox to giełda, która podała ofiarą jednego z największych hacków w historii kryptowalut. 

Pamiątkowe tokeny NFT 

Były dyrektor generalny nieistniejącej już giełdy kryptograficznej Mt. Gox, Mark Karpeles ogłosił, że niektórzy użytkownicy będą mogli otrzymać pamiątkowe tokeny niepodlegające wymianie, czyli NFT. 

W poniedziałkowym ogłoszeniu na Twitterze zapowiedział, że użytkownicy kryptowalut, którzy byli klientami Mt. Gox w latach 2010-2014 – w tym czasie giełda została zhakowana, a następnie ogłoszono jej upadłość – mogą zarejestrować się, by ubiegać się o darmowy NFT. Według prezesa, oferta jest skierowana do użytkowników, którzy mieli saldo lub zgłaszali straty. 

Co istotne, użytkownicy Mt. Gox będą weryfikowani pod kątem tego, czy ​​byli klientami giełdy i zarejestrowali konta przed 25 lutego 2014 r. A zgodnie z zapowiedziami, każdy wydany NFT będzie miał wyznaczony numer, który odpowiada numerowi konta użytkownika na Mount Gox. Na stronie możemy przeczytać, że nie zostanie wybitych więcej NFT, niż było kont na Mount Gox. 

Okazuje się, że do momentu publikacji wpłynęło już dużo wniosków od byłych klientów giełdy. 

Hack giełdy Mt. Gox 

Nie każdy pamięta, że po raz pierwszy uruchomiona w 2010 roku przez programistę Jeda McCaleba, a później zakupiona przez Karpelesa, Mt. Gox była niegdyś jedną z największych giełd na świecie. Jednak włamanie na platformę spowodowało utratę 850 000 BTC (200 000 odzyskano później) i bankructwo firmy. Wierzyciele zajmujący się postępowaniem upadłościowym wciąż zastanawiają się nad planami rekompensaty. Niemniej jednak, według ostatnich doniesień, inwestorzy mogą otrzymać w tym roku BTC o wartości miliardów dolarów. 

Nobuaki Kobayashi, powiernik Mount Gox, od lat pracował nad zrekompensowaniem wierzycielom wymiany, ogłaszając w listopadzie ubiegłego roku projekt planu rehabilitacji. Jednak według pamiątkowej strony internetowej NFT, NFT są „w pełni niezależne” od sprawy upadłościowej Mt. Gox i „w 100% samofinansujące się”. 

W międzyczasie Mark Karpeles zaangażował się w inną kryptowalutową inicjatywę. Jego nowy projekt – nazwany krótko UNGOX – będzie serwisem oceniającym giełdy kryptowalut i ich poziom bezpieczeństwa poprzez sprawdzanie kluczowych aspektów, takich jak technologia, kontekst prawny, zespół, przejrzystość itd. 

Źródło: cointelegraph.com; bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.