Binance spala 2,65 miliarda tokenów Terra Classic 

2023-07-03 / Tagi:

Binance spala 2,65 miliarda tokenów Terra Classic 

W 11. rundzie spalania, największa na świecie giełda kryptowalut, Binance spaliła 2,65 miliarda tokenów Terra Classic. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na to wydarzenie. Warto dodać, że obecnie łączna liczba spalonych przez platformę tokenów LUNC przekracza 35,5 miliarda. 

Binance przeprowadza 11. rundę spalania tokenów LUNC 

W oparciu o transakcję zrealizowaną 1 lipca, giełda kryptowalut Binance przesłała 2,65 miliarda tokenów Terra Classic (LUNC) na wypalony adres, zmniejszając tym samym ich podaż w obiegu. Działania te wiązały się również z opłatą transakcyjną w wysokości 13,25 mln LUNC. Co istotne, inwestorzy pozytywnie zareagowali na to wydarzenie, a token LUNC odnotował 3% wzrost cen. 

Obecnie łączna liczba tokenów LUNC spalonych przez Binance przekracza 35,5 miliarda. Z kolei liczba tokenów spalona przez społeczność przekracza 68 miliardów. 

Spalanie Terra Classic 

Mechanizm spalania Terra Classic automatycznie wypala tokeny za każdym razem, gdy w sieci ma miejsce transakcja. Tym samym liczba spalonych tokenów jest proporcjonalna do liczby w obiegu. Sprawia to, że całkowita podaż tokenów stale maleje, hipotetycznie zwiększając ich wartość w czasie. 

Jak donosi platforma Coingape, w czerwcu Binance spaliło 1,04 miliarda tokenów LUNC. Pomimo tego, że giełda kryptowalut obniżyła swój wkład z opłat spot i marży LUNC ze 100% do 50%, społeczność wyraziła wdzięczność za wsparcie zapewniane przez platformę i jej CEO, Changpeng Zhao. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wskaźnik spalania LUNC poprawił się dzięki inicjatywom projektów takich jak DFLunc, Terra Casino i Cremation Coin, które tygodniowo spalają miliony tokenów LUNC. W rezultacie społeczność z powodzeniem spaliła 68 miliardów tokenów LUNC. 

Cena LUNC pod presją 

Po pomyślnym zakończeniu największej aktualizacji w maju, której celem jest dostosowanie łańcucha do Terra 2.0 i innych łańcuchów Cosmos, społeczność koncentruje się obecnie na zmniejszeniu podaży tokenów LUNC i TerraClassicUSD (USTC). Dodatkowo, Joint L1 Task Force i zespół „quant” będą współpracować w ramach inicjatywy USTC repeg. 

Warto przypomnieć, że w czerwcu token walczył o przekroczenie poziomu 0,0001 USD i spadł poniżej poziomu wsparcia 0,000090 USD. Pomimo spalenia tokenów przez Binance, cena LUNC pozostaje pod presją, pokazując ciągły ruch spadkowy. 

Według portalu CoinMarketCap, cena LUNC wzrosła o 3% w ciągu ostatnich godzin, osiągając w chwili pisania tego tekstu cenę 0,000087 USD. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.