Binance Smart Chain celem ataku hakerskiego

2022-10-10 / Tagi:

Binance Smart Chain celem ataku hakerskiego

Dnia 07-10-2022, za pośrednictwem platformy Twitter, otrzymaliśmy informację od CEO giełdy Binance – Changpeng Zhao – o ataku hakerskim na sieć Binance Smart Chain. Straty są szacowane na ponad 500 milionów dolarów.

Informacja od CEO Binance

W poście od Changpeng Zhao możemy przeczytać co było głównym celem ataku czyli cross-chain bridge – BSC Token Hub. Skutkowało to zawieszeniem wszystkich operacji przeprowadzanymi na łańcuchu BSC. Jak możemy jednak przeczytać dalej problem został już opanowany i wszystko jest z powrotem pod kontrolą zespołu zajmującego się łańcuchem BSC. Problem trwał zaledwie przez kilka godzin. 

Doskonała organizacja w zespole BSC

Problem dotyczący przerwania działania sieci BSC został bardzo szybko rozwiązany przez zespół zajmujący się tym łańcuchem. Spotkało się to z pozytywnym odbiorem ze strony społeczności, iż pomimo problemu, zespół potrafił szybko zareagować na zagrożenie i jak najszybciej uruchomić poprawne działanie sieci wraz z naprawieniem błędów. Zespół otrzymał także pochwałę za te działania od CEO Binance. 

Oświadczenie wydane od zespołu sieci BSC

Na oficjalnej stronie łańcucha BNB zostało wydane ogłoszenie dotyczące ataku. Przepraszają w nim za problemy powstałe wskutek ataku hakerskiego oraz podają, iż zostało wypłacone 2 miliony BNB. Informują oni także, że zdecydowana większość funduszy pozostaje pod kontrolą. W związku z atakiem powstaną także głosowania społeczności odnośnie do tego co zrobić z kontrolowanymi środkami, czy je zamrozić czy też nie. Kolejnym głosowaniem ma być postanowienie czy użyć BNB Auto-Burn do pokrycia zhakowanych funduszy. Powstanie także program, w którym osoba, która znajdzie błąd w sieci zostanie nagrodzona milionem dolarów, oraz zostanie ogłoszona nagroda za złapanie hakerów w wysokości 10% odzyskanych środków. Wprowadzą oni także nowe zasady governance mające na celu zapobiegnięcie przyszłym atakom. Na koniec, dziękują oni wszystkim członkom swojej społeczności za wsparcie, ciężką pracę oraz oddanie.

Jak zareagowała cena BNB?

Co ciekawe, w większości przypadków ataków hakerskich na sieć cena natywnych tokenów odczuwa ten fakt najbardziej. Jednak w przypadku BNB cena drgnęła o zaledwie 1,5% w dół. Jest to bardzo dobry znak dla twórców sieci jak i dla samych inwestorów. Widać, że sieć posiada oddaną społeczność, która mocno wierzy w ten projekt.

Metaopis: Binance Smart Chain celem ataku hakerskiego. Informacja od CEO Binance. Doskonała organizacja w zespole BSC. Oświadczenie wydane od zespołu sieci BSC. Jak zareagowała cena BNB?

Źródła: twitter.com, bnbchain.org, binance.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.