Binance przywraca handel LUNA oraz UST i generuje potężne wzrosty

2022-05-17 / Tagi:

Binance przywraca handel LUNA oraz UST i generuje potężne wzrosty

W ostatnich dniach byliśmy świadkami ogromnego spadku jednego z największych projektów na rynku kryptowalut. Dzień po wielkim spadku LUNA jedna z największych giełd zablokowała możliwość handlu jak i wypłat tej waluty oraz UST. Oznajmili iż nie przywrócą oni handlu tymi walutami dopóki sieć Terra nie będzie stabilna. W dniu 13-05-2022 ogłoszono na platformie Binance, że zostaną one przywrócone w parze z BUSD.

LUNA odbije się od dna?

Na dzień pisania artykułu cena waluty LUNA wynosi około 0.00013 USD. Oznacza to spadek o ponad 99%! Stablecoin UST, kosztuje niespełna 0,15 dolara. Wszystkim osobom zainteresowanym tematem LUNA oraz UST wydawać by się mogło, że oznacza to tylko i wyłącznie koniec projektu i jeden z najbardziej spektakularnych upadków na rynku. Jednak jak możemy przeczytać na oficjalnym ogłoszeniu, giełda Binance postanowiła odblokować pary handlowe LUNA/BUSD oraz UST/BUSD. Czy ten ruch pozwoli sieci Terra powrócić do łask swoich użytkowników? Nastroje zdecydowanie są negatywne patrząc na portale społecznościowe oraz czytając komentarze na temat tych kryptowalut.

Jeden z największych spekulantów kupił tokeny LUNA

Jeden z największych spekulantów na rynku kryptowalut Rafał Zaorski poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, iż zakupił on kryptowalutę LUNA.

Jak możemy przeczytać w zamieszczonym tweecie zakupił on 1 204 303 sztuk LUNA za 10 000 USD po cenie 0,00838. Rafał Zaorski to osoba, która niedawno zarobiła ponad 10 mln dolarów na spadkach kryptowalut. W tym jednak przypadku zainwestował on we wzrosty tej kryptowaluty. Wydaje nam się jednak, iż tę pozycję należy traktować z dużym dystansem szczególnie patrząc na aktualną cenę tokena LUNA. 

Czy LUNA zaliczy spektakularny koniec?

Wiele osób przyglądających się ostatnim poczynaniom kryptowaluty LUNA z pewnością są ciekawi czy LUNA zaliczy spektakularny upadek do zera. Sami jesteśmy niezwykle ciekawi czy tak się stanie. Na pewno niewiele przemawia za powrotem do świetności poprzez ilość waluty na rynku oraz stracone zaufanie które jest szczególnie ważne na rynkach kryptowalut. Sytuacja, której jesteśmy aktualnie świadkami z pewnością jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z rynkiem kryptowalut. 

Jak powrót możliwości handlu wpłynął na kurs LUNA?

Powrót możliwości handlu na platformie Binance wpłynął pozytywnie na cenę tokena LUNA jednak tylko przez krótki okres czasu, dzisiaj bowiem cena tego aktywa jest niższa niż przed tym wydarzeniem. Czy oznacza to koniec dla popularnej Terry? Czy może jest jeszcze szansa dla tego projektu na choćby częściowe odbudowanie się? Niestety jak na razie mało jest informacji, które napawałyby entuzjazmem fanów tokena LUNA.

Źródła: twitter.com, binance.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.