Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Binance otrzymuje licencję VASP od Banku Hiszpanii 

2022-07-12 / Tagi:

Binance otrzymuje licencję VASP od Banku Hiszpanii 

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, uzyskała licencję Banku Hiszpanii – co pozwoli działać platformie zgodnie z lokalnymi przepisami. Warto dodać, że dotychczas certyfikat ten otrzymało ponad 17 firm. 

Binance z licencją operacyjną od Banku Hiszpanii 

Jak możemy przeczytać, giełda kryptowalut Binance otrzymała certyfikat Banku Hiszpanii na działanie jako dostawca usług wirtualnych aktywów (VASP). Oznacza to, że platforma, poprzez swoją hiszpańską spółkę zależną Moon Tech Spain, spełniła wszystkie procesy AML/KYC ustanowione przez Bank Hiszpanii. Jest to duży krok dla giełdy, która ubiegała się o otrzymanie tego certyfikatu od stycznia. Dzięki niemu firma może oferować swoje usługi handlu kryptowalutami i powiernictwa za zgodą władz hiszpańskich. 

Skuteczna regulacja jest niezbędna do powszechnego przyjęcia kryptowalut. Rejestracja Moon Tech w Hiszpanii jest potwierdzeniem ciężkiej pracy i zaangażowania naszych zespołów w dostarczanie platformy, która stawia ochronę użytkowników ponad wszystko – powiedział Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance. 

Dotychczas certyfikat uzyskało już ponad 17 giełd i dostawców usług powierniczych. Pierwszą firmą zatwierdzoną przez instytucję była Bit2me. 

Plany Binance 

Według oświadczeń Quima Giralta, dyrektora Binance Spain, firma stawia na rozwój i planuje rozszerzyć swoją działalność w Hiszpanii. 

Po tej rejestracji znacznie rozszerzymy nasz zespół i działalność w Hiszpanii, aby nasze usługi były bardziej dostępne dla wszystkich. W nadchodzących latach będziemy zatrudniać lokalne talenty do obsługi rynku hiszpańskojęzycznego i pomagać rozwijać lokalny ekosystem kryptowalut – dodał Quim Giralt. 

Problemy z regulatorami w Hiszpanii 

Warto dodać, że Binance napotkało na pewne problemy z regulatorami w Hiszpanii. Giełda została upomniana przez organ nadzoru papierów wartościowych (CMNV) za swoją ofertę produktów pochodnych związanych z kryptowalutami, w tym kontraktów terminowych. W rezultacie w maju giełda przestała oferować te produkty klientom z Hiszpanii. 

Co więcej, Bank Hiszpanii był bardzo krytyczny wobec kryptowalut. Pablo Hernandez de Cos, prezes Banku Hiszpanii, wielokrotnie ostrzegał przed rynkami kryptowalut i ryzykiem włączenia ich do tradycyjnych finansów. 

Źródło: Binance.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.