Binance Coin (BNB) ogłosiło Roadmap na 2022 rok

2022-06-06 / Tagi:

Binance Coin (BNB) ogłosiło Roadmap na 2022 rok

Od początku roku mamy do czynienia z wieloma nowinkami na rynku kryptowalut. Wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy z pewnością na długo pozostaną w pamięci inwestorów. W tym czasie Binance Coin postanowił ogłosić Roadmap na 2022 rok.

Plany BNB na pierwszą połowę roku

BNB jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut, w szczególności dla użytkowników giełdy Binance. Za pośrednictwem tego aktywa możemy na niej zyskać wiele korzyści jak np. mniejsze opłaty handlowe za opłacanie ich za pomocą właśnie BNB. Kryptowaluta ta chcąc się stale rozwijać przedstawiła swoje plany oraz wykonane działania w pierwszej połowie 2022 roku. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie BNB Chain głównym zadaniem jest z pewnością poprawa szybkości, skalowalności oraz redukcja kosztów na łańcuchu bloków BNB. Kolejnymi ważnymi zmianami, które mają nastąpić w pierwszej połowie tego roku będą większa transparentność oraz integracja między łańcuchami. Do tego ma zostać otwarte serce BNB Chain, tak zwany Beacon, dla deweloperów. Rozpoczęła się także dalsza decentralizacja sieci. W tym celu ustanowiono więcej Validatorów czuwających nad bezpieczeństwem sieci. Mają także powstawać Sidechainy zapewniające większą stabilność sieci oraz możliwość operowania na dwóch łańcuchach jednocześnie. Jest to narzędzie niezwykle przydatne dla deweloperów aplikacji zdecentralizowanych. 

Co z drugą połową roku?

W drogiej połowie roku będą kontynuowane powyższe usprawnienia i mają zostać zakończone na ten rok. Dojdą jednak kolejne usprawnienia takie jak zwiększenie szybkości transakcji na łańcuchu BNB. Dużą zmianą ma być jednak dodanie siedechaina nowej generacji o nazwie zkBAS. Ma on zapewniać zawrotną ilość 10 tysięcy transakcji na sekundę. Odpowiadać ma on także za dobre doświadczenia użytkowników korzystających z technologii cross-chain. Ostanim usprawnieniem nad którym prace mają rozpocząć się w tym roku ma być zwiększenie możliwości bezpiecznego przechowywania danych potrzebnych do tworzenia aplikacji oraz do poprawnej pracy Validatorów. 

Użyteczność BNB Chain

BNB ma bardzo dużo użyteczności. Używany jest w sektorze płatności, podróży, rozrywki, usług czy finansów. Przykładowo na stronie travala.com możemy zarezerwować pobyt w hotelu za pomocą właśnie naszych tokenów BNB. Sam proces jest niezwykle prosty, szczególnie dla osób zaznajomionych z działaniem portfeli kryptowalut. Jedną z korzyści płynących z posiadania BNB są mniejsze opłaty handlowe na giełdzie Binance. Za opłacanie fee z posiadanych przez nas tokenów BNB zapłacimy 25% mniej na rynkach Spot oraz Margin, a także 10% mniej na rynku Futures. Na giełdzie Binance mamy również możliwość stakowania swoich tokenów na szacunkowym APY nawet 12,99%. Jak widać użyteczność tego tokena staje się bardzo duża oraz może nam przynosić korzyści np. za stakowanie. 

Cena BNB

BNB jest 5. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Kurs na dzień 03-06-2022 wg CoinGecko oscyluje w okolicach 295 dolarów amerykańskich. Ostatnim razem taką cenę za tego tokena mogliśmy oglądać prawie rok temu – w lipcu zeszłego roku. Przyszłość dla BNB jak na razie rysuje się kolorowymi barwami. Czekamy na dalsze informacje rynkowe oraz technologiczne i z pewnością będziemy obserwować tę kryptowalutę.

Źródła: bnbchain.org, coingecko.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.