Anonymous stawia zarzuty Yuga Labs i Bored Ape Yacht Club

2022-09-29 / Tagi:

Anonymous stawia zarzuty Yuga Labs i Bored Ape Yacht Club

W poniedziałek słynna grupa haktywistów internetowych Anonymous opublikowała nowe wideo. Jest ono adresowane do firmy Yuga Labs zajmującej się technologią blockchain i jej klubu społecznościowego Bored Ape Yacht Club (BAYC). 

Liczne zarzuty wobec Yuga Labs 

Opublikowane oświadczenie grupy zawiera listę zarzutów dotyczących rzekomego wykorzystania przez Yuga Labs symboliki ezoterycznej w sztuce BAYC. Zdaniem grupy Anonymous, świadczy to o tym, że firma wspiera wiele kontrowersyjnych postaw, takich jak nazizm, rasizm i pedofilia. 

Grupa haktywistów twierdzi, że po dokładnych badaniach i wywiadach z kluczowymi specjalistami w tej dziedzinie może potwierdzić „bez cienia wątpliwości”, że Bored Ape Yacht Club (BAYC) i Yuga Labs są odpowiedzialne za ukrywania tych ezoterycznych symboli. 

Grupa ostrzegła przed uznaniem ich oskarżeń za bezpodstawną „teorię spiskową”. Dodała także, że ludzie, którzy to robią, są „po prostu ignorantami” lub „nie są zorientowani, lub co gorsza, w finansowym konflikcie interesów”. 

– Anonymous są pewni, że kolekcja BAYC i marka Yuga Labs są zainfekowane nie jednym lub dwoma – ale dziesiątkami przykładów ezoterycznej symboliki odzwierciedlających nazizm, rasizm i wsparcie pedofilów – powiedział przedstawiciel internetowej grupy haktywistów. 

Wezwanie grupy Anonymous 

Grupa Anonymous zasugerowała, że posiadacze cyfrowych dzieł sztuki są również ofiarami trollingu Bored Ape Yacht Club i Yuga Labs. Haktywiści wezwali ich, aby nie milczeli z chęci ochrony swoich interesów finansowych. 

– Czy założyciele platformy nie są ci winni więcej niż to? Wiele osób spoza społeczności BAYC nadal szepcze, że zostaliście oszukani w sposób, który jest zarówno bezprecedensowy, jak i niewybaczalny – wezwali haktywiści. 

Co więcej, grupa w swoim nagraniu zwróciła się do inwestorów, partnerów i znanych osobistości, takich jak Andreessen Horowitz, Mark Cuban, Dez Bryant, Tom Brady, Ben Simmons, Neymar Junior, Kevin Hart, Drake Bell i Shaquille O’Neal oraz do wielkich marek, takich jak Lion Tree, Adidas i Tiffany & Co. Wezwała ich, aby zabrali głos i zajęli oficjalne stanowisko w sprawie praktyk związanych z nazizmem, rasizmem i pedofilią. 

Odpowiedź Yuga Labs 

24 czerwca współzałożyciel Yuga Labs, Greg Solano odniósł się do podobnych oskarżeń stanowczo im zaprzeczając. 

– Staliśmy się celem szalonej kampanii dezinformacyjnej oskarżającej nas – grupę żydowskich, tureckich, pakistańskich i kubańskich przyjaciół – o bycie supertajnymi nazistami – powiedział w rozmowie z Medium Post. 

Solano stwierdził wówczas, że zarzuty rasizmu wysuwane przeciwko jego zróżnicowanemu zespołowi są całkowicie bezpodstawne. 

W dniu 25 lipca serwis Cointelegraph poinformował o proponowanym pozwie zbiorowym, w którym zarzucono Yuga Labs „niewłaściwe nakłanianie” społeczności do zakupu Bored Ape Yacht Club NFT i powiązanego z projektem ApeCoin ( APE ). Proponowany pozew zbiorowy sugerował, że Yuga Labs wykorzystał celebrytów promujących projekt oraz ich poparcie do „podwyższenia ceny” BAYC NFT i tokena APE. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.