2022-07-29 / Tagi:
Według Brytyjskiej Komisji Prawnej aktywa cyfrowe odgrywają coraz ważniejszą rolę we współczesnym społeczeństwie, dlatego należy dokonać przeglądu prawa odnoszącego się do tego rynku. Wskazuje też, że reforma nie tylko ochroni prawa użytkowników, ale też zmaksymalizuje potencjał zasobów cyfrowych.
Brytyjska Komisja Prawna opublikowała dokument, w którym proponuje reformę prawa dotyczącego aktywów cyfrowych. Komisja stwierdziła, że wydanie dokumentu jest następstwem wniosku rządu, aby „przejrzał prawo dotyczące aktywów cyfrowych, aby upewnić się, że może je uwzględnić w miarę ich ewolucji i ekspansji”.
W niedawno wydanym oświadczeniu Komisja Prawa przyznała, że zasoby cyfrowe „odgrywają coraz ważniejszą rolę we współczesnym społeczeństwie”. W konsekwencji istnieje potrzeba stworzenia przepisów, które pozwolą „bardziej zróżnicowanej grupie osób, grup i firm na interakcję online i czerpanie z nich korzyści”.
Mimo tego, że zarówno Anglia, jak i Walia podjęły już kroki w celu dostosowania się do pojawiających się technologii, takich jak kryptowaluty i niewymienne tokeny (NFT), komisja stwierdziła, że wciąż istnieje „kilka kluczowych obszarów” prawa, które wymagają zreformowania. Takie reformy „ochronią prawa użytkowników i zmaksymalizują potencjał zasobów cyfrowych”.
– Zasoby cyfrowe, takie jak NFT i inne tokeny kryptograficzne, ewoluowały i rozprzestrzeniały się z ogromną prędkością, dlatego ważne jest, aby nasze przepisy były wystarczająco elastyczne, aby móc je dostosować. Nasze propozycje mają na celu stworzenie silnych ram prawnych, które zapewniają użytkownikom większą spójność i ochronę oraz promują środowisko, które jest w stanie zachęcić do dalszych innowacji technologicznych – skomentowała Sarah Green, Komisarz ds. Prawa Handlowego i Prawa Powszechnego.
Komisarz podkreśliła również, jak ważne jest ukierunkowanie wysiłków Komisji na „opracowanie odpowiednich podstaw prawnych wspierających te wschodzące technologie”. Zasugerowała, że komisja powinna unikać pośpiechu z narzucaniem reżimu regulacyjnego, ponieważ może to mieć niezamierzoną konsekwencję zahamowania dalszego rozwoju tych technologii.
Dzięki temu zarówno Anglia, jak i Walia „mogą zebrać potencjalne korzyści i stać się globalnym centrum zasobów cyfrowych”. Tymczasem w oświadczeniu Komisja Prawa stwierdziła, że osoby, które chcą wypowiedzieć się na temat proponowanych zmian, muszą to zrobić do 4 listopada.
Źródło: bitcoin.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.