Zwyżki OC dla młodego kierowcy

sierpień 31, 2017
Zwyżki OC dla młodego kierowcy

Każdy młody kierowca marzy o własnym samochodzie. Przed zakupem pojazdu warto jest jednak sprawdzić ile wyniesie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Może się okazać, że koszt polisy OC może przewyższyć wartość pojazdu. Sprawdź za co młody kierowcy może dostać zwyżki.

Co to jest OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC chroni kierowcę przed finansowymi konsekwencjami, gdy jest on sprawcą zdarzenia drogowego. W praktyce oznacza to, że za wszystkie szkody zapłaci Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy.

OC dla młodych jest droższe

Młody kierowca, który niedawno otrzymał prawo jazdy musi liczyć się z tym, że za polisę OC zapłaci więcej. Kwota może być zdecydowanie wyższa niż np. u osoby starszej, która od wielu lat posiada prawo jazdy. Chodzi tu m.in. o posiadane zniżki na ubezpieczeniu i statystyki, które pokazują, że młodzi kierowcy powodują więcej wypadków.

Za co można dostać zwyżki?

Jednym z głównym powodów jest wiek kierowcy. Poniżej pewnego wieku trzeba przygotować się nawet na 100% zwyżkę. Towarzystwa Ubezpieczeniowe określają młodego kierowcę zwykle do określonego wieku. W zależności od firmy górna granica wieku ustalana jest pomiędzy 23 a 26 rokiem życia.

Brak doświadczenia to kolejny czynnik wpływający na cenę polisy. Jesteś świeżo upieczonym kierowcą? Towarzystwo Ubezpieczeniowe może uznać, że Twój krótki staż za kółkiem i brak doświadczenia ma wpływ na wysokość składki. Jeśli nie posiadasz historii ubezpieczenia i dopiero co zdałeś prawo jazdy musisz liczyć się ze zwyżkami, które mogą sięgać nawet 30%.

Jak można zaoszczędzić?

Wysokie ceny polisy OC mogą zrujnować budżet młodego kierowcy. Jednym ze sposobów na obniżenie składki jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego kogoś kto ma już wyrobione zniżki (np. ojciec z długą historią ubezpieczenia).

Na polskim rynku funkcjonuje dużo firm ubezpieczeniowe. Kolejnym sposobów jest porównywanie ofert we wszystkich firmach. Może się okazać, że cena w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym będzie zdecydowanie niższa. Korzystaj z pomocy ekspertów ubezpieczeniowych i narzędzi, które umożliwiają zakup polisy online.

Dodaj komentarz